|

Aktualnośći z roku 2010/2011

Rok szkolny: 2010/2011

CZERWIEC


Konkurs o nagrodę Pulitzera szkolnego

15 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie po raz 11 rozdano nagrody za najlepszą gazetkę i najlepszy artykuł w konkursie o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego. Piąty rok z rzędu tytuł laureata w kategorii gazetek gimnazjalnych ...

REGULAMIN KONKURSU O TYTUŁ „NAJLEPSZY UCZEŃ SPORTOWIEC” ZESPOŁU SZKÓŁ W PEŁCZYCACH - GIMNAZJUM

Regulamin konkursu do pobrania.Samorząd Uczniowski na rok 2011/2012.

Dnia 9 czerwca 2011 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy oddało 159 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pełczycach. W skład Samorządu Uczniowskiego weszli...DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY.

Dzień 6 czerwca 2011 roku został ogłoszony Dniem Szkoły bez Przemocy. Święto to obchodzono w Polsce już po raz czwarty. My również przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy happening, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Przygotowywaliśmy się do niego przez cały tydzień prowadząc różne działania profilaktyczne.PROFILAKTYKA = ZDROWIE

Pod takim hasłem upłynęły ostatnie dni maja i pierwsze dni czerwca w Zespole Szkół w Pełczycach. W tym czasie odbyło się wiele spotkań, konkursów, pogadanek i innych różnorodnych działań poświęconych: ekologii, zdrowemu odżywianiu, rekreacji i zdrowej sportowej rywalizacji, czystości i higienie osobistej. Dzieci ze szkoły podstawowej wzięły udział w ciekawych spotkaniach ze strażą i policją, a młodzież gimnazjalna uczestniczyła w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.MAJ


Biegi Bursztynowe 2011

Fotoreportaż z biegów bursztynowych!Festiwal Piosenki o Zdrowiu

zdobyły dwa wyróżnienie w kategorii SP oraz gimnazjalnych w konkursie piosenki o zdrowiu, który odbył się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.III KONKURS BIBLIOTECZNY

Z okazji DNI KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH w bibliotece gimnazjum odbył się III KONKURS BIBLIOTECZNY.II GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

21 maja 2011 w Zespole Szkół w Pełczycach odbył się II Gminny Turniej Szachowy, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół w gminie Pełczyce. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Lekkiej Atletyce.

Dnia 23 maja w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział 4 szkoły gimnazjalne: Drawno, Recz, Krzęcin oraz Pełczyce.Sztafety Szwedzkie

Dnia 19 maja w Policach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Sztafetach Szwedzkich. Reprezentacja gimnazjum w Pełczycach po świetnych biegach wywalczyła brązowy medal.
TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO "KEEPART" DĘBNO 2011

W sobotę 7 maja dwie najstrsze grupy Zespołu TOP DANCE odwiedziły Dębno, gdzie odbywał się Turniej Tańca Nowoczesnego "KEEPART" 2011. W konkursie brała udział spora grupa solistów i duetów oraz formacje taneczne z dziesięciu klubów tanecznych, między innymi z Dębna, Szczecina, Gorzowa, Starego Kurowa.
KWIECIEŃ


Indywidualne biegi przełajowe

19 kwietnia 2011 r. w Policach odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Gimnazjum w Pełczycach i zarazem powiat choszczeński reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek.
Top Dance w Nowogardzie !

W niedzielę 3 kwietnia odbyły się "VIII Nowogardzkie Spotkania Taneczne". Do walki o puchar Burmistrza stanęło ponad 60 zespołów!
Szkolne zawody w skoku wzwyż

W poniedziałek 28 marca na hali w gimnazjum w Pełczycach odbyły się szkolne zawody w skoku wzwyż. W imprezie wzięło udział 22 zawodników i zawodniczek.
XL BIEGI GRYFITÓW w Pyrzycach

09 kwietnia w sobotę odbyły się w Pyrzycach XL Biegi Gryfitów. W zawodach wzięło udział wiele szkół z województwa zachodniopomorskiego.
MARZEC


Złotówka dla powodzian - koncert

26 marca 2011 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się koncert charytatywny pod nazwą „Złotówka dla powodzian”. Inicjatorkami przedsięwzięcia były wolontariuszki działające w Szkolnym Klubie Wolontariusza przy Zespole Szkół w Pełczycach
Unihokej w Wierzchowie

W dniu 16.03.2011 r. w Wierzchowie odbyły się regionalne zawody w unihokeju chłopców. W zawodach wzięły udział cztery zespoły.
Konkurs wiedzy o teatrze

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Teatrze dla gimnazjum.
Konkurs o Barlinku

03 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Barlinku odbył się konkurs wiedzy „ Barlinek i okolice”. Wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie, Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu (dwie drużyny), Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Barlinku oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Barlinku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Bębnowska, Daria Czaja i Urszula Kowalska. Uczennice przygotowała p. Judyta Czechowska.
LUTY


WICEMISTRZOWIE POWIATU

W czwartek 10 lutego w Drawnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w piłce ręcznej chłopców.
Regionalne zawody w tenisie stołowym

We wtorek 08.02. odbyły się w Stargardzie Szczecińskim regionalne zawody w tenisie stołowym.
Konkurs Recytatorski

Już od 12 lat w naszym gimnazjum odbywają się Szkolne Konkursy Recytatorskie, dzięki którym najlepsi recytatorzy reprezentują nasza szkołę w powiecie a nawet w województwie. Mottem tegorocznego konkursu był cytat z wiersza Edwarda Stachury„ Wędrówką jedną życie jest człowieka...”
Koncert Jubileuszowy Top Dance!

Fotorelacja z Koncertu Jubileuszowego (11.02.2011), którym formacja taneczna TOP DANCE świętowała 10 - lecie działalności!
WICEMISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ

W środę 2 lutego w Reczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Sześć gimnazjów, które brały udział w zawodach podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się Pełczyce, Choszczno i Krzęcin.
STYCZEŃ


Zespół Top Dance

Zespół Top dance zaprasza na ...
Kolejne wyniki z Ligi Szkolnej

Znamy Kolejne wyniki z Ligi Szkolnej !
GRUDZIEŃ


Apel Świąteczny

Przed świętami odbył się apel, który przygotowały klasy 1b i 1c !
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

Dnia 13.12.2010 r. odbyły się w Bierzwniku Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja chłopców.
Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dnia 08.12.2010 r. odbyły się W Krzęcinie Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w drużynowym tenisie stołowym.
Następne wyniki Ligi Szkolnej

Mimo, iż wokół panuje już sroga zima nasi sportowcy wciąż zacięcie walczą o puchar dyrektora szkoły. oto następne wyniki.
Mikołajki w naszej szkole

W Mikołajki gimnazjaliści wzięli udział w konkursie na list do św. Mikołaja. Drużyny układały tekst mając do dyspozycji gazety. Efekty mile zaskoczyły wszystkich. Przed jury trudne zadanie.
Dzień Życzliwości i Tolerancji

Z okazji Dnia Tolerancji ( 16 XI ) i Życzliwości (20 XI ) Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat. Jury oceniło prace i wydało następujący werdykt.
Gimexpress

Zebrania redakcji Gimexpress-u odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
Redaktor naczelny: Bartosz Żabierek
Pozostali: Tomasz Burda, Sandra Cybulska, Daria Czaja, Karolina Kamień, Urszula Kowalska, Julia Niedźwiedź, Alicja Tesarek, Joanna Wodonos, Sławomir Zieliński, Kuba Żabierek.LISTOPAD


Dotychczasowe wyniki Ligi Szkolnej

Znamy już dotychczasowe wyniki z Ligi Szkolnej !
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym 2010/2011

Dnia 26 listopada na sali sportowej w Pełczycach odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. W tym roku w zawodach udział wzięło 7 chłopców z gimnazjum w Pełczycach, dodatkowo gościnnie (poza konkurencją) zagrali Marcin Priem, Damian Bartnicki oraz Patryk Szmidt.


KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA

Wszystkich chętnych gimnazjalistów zapraszam do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, zorganizowanego przez Wojewódzka Stację Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. W ramach konkursu należy rozwiązać krzyżówkę, rebus i ułożyć hasło z podanych liter. Szczegółowe informacje oraz materiały konkursowe u pedagoga szkolnego. Wykonane zadania należy złożyć do końca listopada.


Koncert Jesienny

W piątek 5 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się "Koncert Jesienny" zorganizowany przez Zespół Taneczny "Top Dance". Gościem specjalnym wieczoru był Zespół Tańca "Barlinek - Uśmiechy", który zaprezentował kilka układów ze swojego repertuaru, między innymi przebojowe "Samochody" zatańczone przez grupę złożoną z samych chłopców.
Szkolna Liga

Niedawno w naszej szkole rozpoczęła się Szkolna Liga Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Pełczycach - sezon 2010/2011.
ZS w Gorzowie Wlkp

Dnia 06.11.2010 r. zawitaliśmy na halę ZS w Gorzowie Wlkp., by obejrzeć gospodarzy AZS AWF Gorzów Wlkp. grających z broniącymi tytułu Mistrzów Polski w piłkę ręczną Vive Kielce.
11 listopada

Apel z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała klasa I a wraz z wychowawcą p. Judytą Czechowską.
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

W dniach 04.11 – 07.11. 2010 r. w Legnicy odbył się Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały dwie osoby z naszej szkoły.
PAŹDZIERNIK


Top Dance w Barlinku

W piątkowe popołudnie 29 października w sali Barlineckiego Ośrodka Kultury "Panorama" odbył się finał akcji "Buty dla naszych dzieci"
Konkurs fotograficzny!

Samorząd Uczniowski gimnazjum ogłasza konkurs „Jesień w obiektywie”. Na Wasze zdjęcia (maksymalnie 3) czekamy do 15 listopada. Można je wysłać na adres judyta_cz@poczta.onet.pl lub zapisane na dowolnym nośniku przynieść do p. Czechowskiej. Prace oceni jury. Zostaną one również umieszczone na stronie naszej szkoły i wszyscy będą mogli wybrać najlepszą fotografię. Zachęcamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają!
Dzień nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej członkowie Samorządów Uczniowskich złożyli okolicznościowe życzenia pracownikom naszej szkoły. Gimnazjaliści podarowali wszystkim różowe okulary, by każdy dzień był pozbawiony trosk i kłopotów. Okolicznościowy koncert przygotowały zespoły Top Dance oraz Akord pod kierunkiem pań Marzeny Luisetto i Katarzyny Zduńczyk.
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe 10x1000

Dnia 19.10.2010 r. w Tychowie, odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000. Na 21 szkół (powiatów) chłopcy zajęli bardzo dobre 9 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej chłopców.

Dnia 20 października 2010 r. na stadionie w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej chłopców.
Top Dance w Brukseli

Spełniło się nasze marzenie o podróży za granicę! Dzięki współpracy z Zespołem Tańca „Barlinek – Uśmiechy” pojechaliśmy do Belgii.
Top Dance w Lockinitz

W niedzielę 3 października 2010 Top Dance po raz kolejny wyruszył do Niemiec, aby zaprezentować się w konkursie "X Leknicki Puchar Tańca".
Top Dance w Poznaniu

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania swoich umiejętności podczas Międzynarodowych Targów "Polagra Food 2010 - Smaki Regionów" w Poznaniu.Dzień Integracji

1 października 2010r. w Sali gimnastycznej odbył się Dzień Integracji klas I gimnazjum pod nazwą „Kosmiczny Dzień Integracji”. Jest to tradycja szkoły mająca na celu, jak sama nazwa wskazuje zintegrowanie, czyli zapoznanie się klas I gimnazjum. Było on organizowany przez Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem p. Judyty Czechwskiej.Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przeprowadził Wybory naj, naj, najâ�Ś A oto wyniki plebiscytu. Za najładniejsze oczy uznano oczy Patryka Hładuniuka. Patryk otrzymał świecące okulary, aby jego oczy miały odpowiednią oprawę. Posiadaczem najładniejszego uśmiechu okrzyknięto Konrada Kuletę. Upominkiem dla niego była pasta do zębów zapewniająca zdrowy i piękny uśmiech.Sztafeta

Dnia 05.10.2010 r. w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjnie wygrali chłopcy przed Drawnem i Reczem.

Zawody Liga LA

29 września w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szkolnej Lidze LA szkół gimnazjalnych. Powiat choszczeński był reprezentowany przez gimnazjum w Pełczycach zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.

WRZESIEŃ


Top Dance w Karlinie


W dniach 20 – 21 – 22 sierpnia 2010 najstarsza grupa Zespołu ‘Top Dance” uczestniczyła w Festiwalu Twórczości Młodych „Muzyka łączy narody” w Karlinie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


1 września 2010 roku (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum)
godz. 8:00 - Msza św.
godz. 9:00 - apel rozpoczynający rok szkolnyProjekt "JA TEŻ POTRAFIĘ"

WYRÓŻNIENI W ROKU SZKOLNYM 2009/2010


Lista uczniów wyróżnionych na koniec roku za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz za 100% frekwencje.

Wyświetleń strony: 2928
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail