|

63 lata mineły, jak jeden dzień...

Rok szkolny: 2008/2009


13 marca 2009 r. w Zespole Szkół w Pełczycach obchodziliśmy 63 rocznicę powstania szkoły w naszym miasteczku.

Święto szkoły rozpoczęła uroczysta msza św. celebrowana przez ks. Henryka Raźniewskiego. Następnie odbyło się odsłonięcie popiersia naszego patrona Mikołaja Kopernika, które ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół. W holu na pierwszym piętrze powstał kącik poświęcony patronowi z pięknymi tablicami tematycznymi w tle.

Następnym punktem obchodów święta szkoły był uroczysty apel prowadzony przez Pana dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Pełczycach Józefa Piotrowskiego oraz przewodniczących Rady Rodziców Panią Kingę Majewską i Pana Adama Łyszyka.

Na zakończenie uczniowie z różnych klas naszej szkoły uświetnili imprezę montażem poetycko - muzycznym pt. "Jak Kopernik został astronomem...", który przygotowały p. Małgorzata Kaczmarek - Wodonos i p. Anna Sieniawska. Finałowym punktem programu był występ tancerzy zespołu Top Dance, którym kieruje p. Marzena Luisetto.

M.Kaczmarek-Wodonos
Mikołaj Kopernik kojarzy się z Toruniem, zaś to miasto z piernikami. Stąd pomysł na konkurs. Zadanie klas polegało na jak najładniejszym ozdobieniu piernika. Oceniano wkład pracy, pomysł i estetykę.

Jury wyróżnienia przyznało klasom: I c, II b, II c i II d.

III miejscem nagrodzono dzieło klasy III a.

II lokatę wywalczyła klasa I b.

Za najładniejszy piernik jury uznało pracę klasy III b.

Wszystkie klasy zasłużyły na uznanie i jury miało bardzo trudne zadanie. Dlatego każda klasa otrzymała skromny upominek.

FotoZdjęcia - Święta Szkoły
Aby powiększyć naciśnij na miniaturkę

Stąd pomysł Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum na konkurs

Wyświetleń strony: 1715
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail