|

Top Dance na Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Taneczne miraże” w Bydgoszczy

Rok szkolny: 2008/2009

23 marca 2009 roku, w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne miraże”, w którym wzięły udział I i II grupa naszego wspaniałego zespołu. Przypomnę, że instruktorem i choreografem jest pani Marzena Luisetto.
Przegląd odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
• dzieci do lat 12
• młodzież 13-16 lat
• młodzież 17-24 lata.

Top Dane I został zakwalifikowany do najstarszej kategorii. Nie ucieszyło to tancerzy, gdyż przyszło im zmierzyć się z bardzo doświadczonymi grupami. Konkurencja była ogromna, a zespołów mnóstwo. Garderoba, którą dostaliśmy była ciasna i duszna z powodu komina, który tkwił w samym jej centrum, dlatego oczekiwanie na występy bardziej nas zmęczyło, niż sam pokaz. Mimo tych wszystkich przeciwności grupa I odniosła ogromny sukces, gdyż wywalczyła III miejsce na tym prestiżowym konkursie, tańcząc „Wachlarze” oraz swój najnowszy układ „Mulin Rouge”.

Top Dance II zatańczył „Światełka” i „Mission impossible”. Niestety nie udało im się zdobyć nawet wyróżnienia, ale to pewnie dlatego, że dziewczęta nie przejęły się rangą konkursu i zamiast wypoczywać buszowały do późnej nocy, po czym o 5 : 00 zrobiły pobudkę wszystkim nocującym w internacie.

Warto wspomnieć o szanownym jury, w którym zasiadły takie sławy jak: Zofia Rudnicka- przewodnicząca, p. Katarzyna Kubalska (finalistka II edycji you can dance) oraz p. Paweł Hołda.

Po konkursie udaliśmy się na smaczny obiad, ufundowany przez prywatnych sponsorów Pełczyc. Należy wspomnieć, że zbiórkę zorganizowała p. Teresa Wojewodzic, której bardzo serdecznie dziękujemy.

Po tym wyczerpanym dniu oraz niesamowitych wrażeniach o 23 : 00 wróciliśmy do domu. Bardzo Dziękujemy p. J. Czchowskiej, p. A. Burdzie no i oczywiście p. M. Luisetto za anielską cierpliwość i wspaniałą opiekę.

Katarzyna BurdaFoto

Wyświetleń strony: 1577
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail