|

XI Szkolny Konkurs Recytatorski

Rok szkolny: 2009/2010

4 marca w czwartek w naszej szkole odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski. Tym razem krasomówcy (a było ich dziewięciu, warto dodać – „wszyscy” płci żeńskiej) zmierzyli się z poezją Kornela Ujejskiego – wybitnego poety romantyzmu. Prowadzącymi były koleżanki Marta Kutelma i Paula Mazur. Warto dodać, że poradziły sobie bardzo dobrze. W skład jury wchodziły: p. Arleta Klich, p. Inga Majewska, p. Alina Sitarz, p. Edyta Smulczyńska. Na przebiegiem całości dodatkowo czuwała p. Aneta Pałgan (p. Małgorzata Kaczmarek–Wodonos – współorganizatorka, niestety zachorowała i nie mogła obcować w tym dniu z poezją w wykonaniu także swoich uczniów). Konkurs rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem (o 16:10, a nie o 16:00 jak planowano). Przywitano jury oraz uczestników zasiadających wraz z widzami przy stolikach, uginających się od słodkich smakołyków. Po recytacji trwającej 35 minut odbyła się narada jury, które wyłoniło zwycięzców. Należy dodać, że była ona burzliwa – trwała aż 15 minut (z moich jakże „trudnych” obliczeń wynika, że na jednego uczestnika przypadło 1:40 min). O godzinie 17:00 rozpoczęto ogłaszanie wyników. Najpierw rozdano dyplomy za udział, a później nagrodzono trzy pierwsze miejsca:

I miejsce – Angelika Daszykowska (nie ukrywam, że jej recytacja wiersza „Terkotka” wzbudziła największy aplauz wśród zebranych – była ona główną faworytką do zwycięstwa, co udowodniła i tym razem).
II miejsce – Sandra Cybulska („Ojcze nasz” – piękna recytacja i 100% przekazanie treści).
III miejsce – Emilia Nowak („Na zgon rozstrzelanych w Irkucku” – pełne oddanie wierszowi i jakże głębokie cofnięcie się z widownią do tamtych wydarzeń).

To popołudnie należało chyba do jednych z najbardziej udanych w tym roku szkolnym, a to za sprawą tego niecodziennego wydarzenia, jakie miało miejsce w Zespole Szkół w Pełczycach. Miejmy nadzieję, że za rok będzie podobnie.

Jacek Kulpa

Foto

Wyświetleń strony: 2160
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail