|

Spotkanie z Policją

Rok szkolny: 2009/2010


23 października 2009 roku do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, mł. asp. Agnieszka Zielińska oraz mł. asp. Artur Kołodziejski, którzy zostali zaproszeni przez pedagoga szkolnego. Goście przeprowadzili spotkania z uczniami klas pierwszych.
Pan policjant w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” przypomniał uczniom klas I – III zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluchy zaskoczyły wszystkich swoją wiedzą na ten temat. Ważne jest jednak, by stosować ją w praktyce i na to zwracał szczególną uwagę nasz prelegent. Na koniec spotkania uczniowie klas I, którzy byli głównymi odbiorcami spotkania, otrzymali pamiątkowe światełka odblaskowe.
W tym samym czasie najmłodsi gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez mł. asp. Agnieszkę Zielińską w ramach programu „Pierwsze koty za płoty”. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek, na temat: jak być bezpiecznie gimnazjalistą. Pani policjant zwróciła również uwagę na odpowiedzialność za popełniane czyny przez sprawców nieletnich. Przytaczane przykłady wielu uczniom uświadomiły, że warto się zastanowić, zanim popełni się jakąś „głupotę”. Całej prelekcji przysłuchiwali się również uczniowie klas VI szkoły podstawowej. Miejmy nadzieję, że owe spotkanie utkwi im w pamięci i będą się zachowywać jak na przyszłych gimnazjalistów przystało.

Alicja BurdaFoto

Wyświetleń strony: 1854
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail