|

I Ogólnopolski Zjazd Szkół Kopernikowskich

Rok szkolny: 2009/2010

W dniach 21 – 23 maja delegacja naszej szkoły w składzie: Jakub Kudrewicz, Stanisława Polak, Anna Potok i p. Judyta Czechowska, uczestniczyła w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Mikołaja Kopernika.

Po 9 – godzinnej podróży pociągiem dotarliśmy do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie, siedziby organizatora zjazdu. Każdą z delegacji powitano upominkiem, a wieczorem czekały kolejne atrakcje. Poczęstowano nas pysznym tortem oraz specjałami z grilla, przy ognisku wszyscy wzięli udział w zabawach prowadzonych przez harcerzy oraz podziwiali taniec z ogniem.

W sobotę 22 maja uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. i symbolicznym pochówku Mikołaja Kopernika we fromborskiej katedrze. Przemarsz 31 pocztów sztandarowych szkół uczestniczących w zjeździe wywarł ogromne wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach. Po uroczystościach gospodarze zaprosili nas do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem zamek biskupów warmińskich. Również podczas przejazdu autokarem uczennice z klasy turystycznej przedstawiały ciekawostki i legendy dotyczące mijanych zabytków i miejscowości.

Wieczorem udaliśmy się na spacer po olsztyńskiej starówce. Na zamku widzieliśmy pokazy dworskich tańców oraz walk członków bractw rycerskich.

Wyjazd, mimo że bardzo męczący, uważamy za bardzo udany. Mamy nadzieję, że I Ogólnopolski Zjazd Szkół Kopernikowskich nie będzie zarazem ostatnim. My na pewno wybierzemy się chętnie na kolejny.

Foto

Wyświetleń strony: 1914
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail