|

Archiwum roku 2012/2013

Rok szkolny: 2012/2013


CZERWIEC


Podsumowanie Top Dance!

Końcowe podsumowanie wydarzeń związanych z zespołem Top Dance! Krótka relacja z ostatnich występów!
Lewandowski nie zawiódł!!!

W Białogardzie 12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. Gimnazjum w Pełczycach reprezentowało 12 zawodników i zawodniczek. Najwięcej wrażeń dostarczył nam bieg na dystansie 1000 m., w którym biegł nasz faworyt Jakub Lewandowski. Od samego początku popularny „Lewy” kontrolował bieg powoli przesuwając się do przodu, a bardzo dobry finisz sprawił, że złoty krążek zawisł na szyi Kuby.
Zwycięstwo w Reczu!

W czwartek 06 czerwca odbył się w Reczu XIV Regionalny Turniej Piłkarski im. Krzysztofa Hołuba. W turnieju wzięło udział 7 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. Gimnazjum z Pełczyc podczas pojedynków grupowych okazało się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

MAJ


Wymiana polsko-niemiecka - a co tam słychać ?

Dnia 31 maja o 12.00 w południe ruszyliśmy szosą do Niemiec. Czas leciał szybko, mimo że było dość gorąco śmialiśmy się i wygłupialiśmy. W pewnym momencie przed nami pojawiła się niemiecka policja i sprawdziła dokładnie dokąd i skąd jedziemy ( nie powiem dosyć mocno się wystraszyliśmy). Ale wszystko było w porządku i mknęliśmy dalej.
Brąz dla matematyków!

15 maja 2013 roku w auli I LO przy ul. Puszkina 31 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Konkurs matematyczny im. Majki. Wzięli w nim udział młodzi matematycy z naszej szkoły w składzie: Szymon Januszke, Sławomir Zieliński i Tomasz Burda. Zadania przeznaczone dla uczestników były nietypowe. Nie chodziło w nich o czyste obliczenia.
Czy znasz swój powiat?

15 maja w Drawnie odbył się konkurs historii regionalnej „Czy znasz swój powiat?”. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Bartoszek, Amanda Majewska i Oliwia Spolankiewicz. Dziewczęta rozwiązywały test z wiedzy o Drawnie oraz uczestniczyły w grze ulicznej i musiały dotrzeć do zaznaczonych na planie miasta punktów i tam odpowiedzieć na pytanie, bądź wykonać zadania.
Finały Powiatowe w indywidualnej lekkiej atletyce

W dniu 29 maja na „stadionie” lekkoatletycznym w Pełczycach odbyły się w Finały Powiatowe w indywidualnej lekkiej atletyce. Udział w zawodach wzięło 62 uczniów z 4-ch szkół: Recz, Choszczno, Drawno oraz gospodarze Pełczyce. Na pełczyckim obiekcie przeprowadzono 10 konkurencji lekkoatletycznych.
Konkurs ,,Najlepszy geograf ”

Dnia 28.05.2013 r. odbył się po raz pierwszy konkurs o najlepszego przyrodnika w gimnazjum. W konkursie uczestniczyło 5 uczniów gimnazjum , którzy chcieli sprawdzić swoje wiadomości . Pytania w konkursie wychodziły poza program nauczania przewidzianego w gimnazjum.
Finał Wojewódzki w Biegach Rozstawnych

W dniu 24 maja na stadionie lekkoatletycznym w Policach odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Rozstawnych 2013 r. Udział w zawodach wzięło 161 sztafet, 644 zawodników z całego województwa zachodniopomorskiego.
Elektrośmieci - podsumowanie!

7 maja 2013 r. komisja konkursowa ogłosiła wygranych. Zostali nimi...
Majówka ze Słoneczkiem!

11 maja nad Pełczycmi od rana świeciło słońce. Nawet pogoda wiedziała, że w tym dniu nie może zawieść. Nad Jeziorem Panieńskim zaplanowano koncert charytatywny połączony z majówką, na rzecz pełczyczanki chorej na stwardnienie rozsiane. Patronat nad całą imprezę objęła fundacja „Słoneczko”, opiekująca się osobami niepełnosprawnymi. Organizatorzy, czyli Szkolny Klub Wolontariusza, działający przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach przygotowania czynili od trzech miesięcy.
IIIB we Wrocławiu

Po trzech dniach stresu, ciężkiej pracy i wytężania umysłu podczas testów gimnazjalnych, przyszedł czas na odpoczynek. 26 kwietnia skoro świt uczniowie klasy III b pod czujnym okiem trzech opiekunek, wyjechali by odpocząć i zwiedzić Wrocław. Podróż pociągiem minęła dość szybko, a miasto powitało nas piękną słoneczną pogodą.
Złoto i dwa srebra dla Pełczyc

W poniedziałek 29 kwietnia w Choszcznie odbyły się powiatowe mistrzostwa w biegach rozstawnych. W kategorii gimnazjów w sztafecie szwedzkiej chłopcy zdobyli złoto dziewczęta zaś srebro.

KWIECIEŃ


Konkurs przyrodniczy YPEF

W piątek, 12 kwietnia 2013 r. odbyły się w Polsce, w 208 szkołach YPEF eliminacje krajowe międzynarodowego konkursu wiedzy o lasach i leśnictwie „Młodzież w lasach Europy”. Eliminacje powiatowe odbyły się w Choszcznie. W konkursie startowało 22 zespoły.
Konkurs przyrodniczy LOP

Zgodnie z Kalendarzowym Planem Zamierzeń Zarządu Oddziału LOP w Choszcznie na 2013 r. został przeprowadzony Konkurs Przyrodniczy Szkolnych Kół LOP. Powiatowe eliminacje międzyszkolne Gimnazjum odbył się 18 kwietnia 2013r.
Dekanalny Dzień Młodzieży

Jak co roku w dekanacie Barlinek odbył się w Niedzielę Palmową Dekanalny Dzień Młodzieży. Zostali na niego zaproszeni uczniowie wszystkich szkół naszego dekanatu wraz z katechetami. Naszą szkołę reprezentowało 34 uczniów pod opieką p. Barbary Jagiełło. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz.
Na tropie "elektrośmieci"! - ciąg dalszy...

22 kwiecień to dzień poświęcony Ziemi. Datę tę nie przypadkowo wybrali gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pełczycach na kampanię informacyjną w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Na tropie elektrośmieci”.
Mistrzostwa województwa!

Dnia 17 kwietnia (środa) w Gryfinie, odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe. W kategorii chłopców gimnazjum na starcie stanęło 100 uczestników. Gimnazjum w Pełczycach i zarazem powiat Choszczeński reprezentowali Lewandowski Jakub i Leszkiewicz Sebastian.
Na tropie "elektrośmieci" !

„Na tropie elektrośmieci” – to nazwa projektu, który realizuje młodzież naszego gimnazjum od miesiąca lutego. Drugi etap dotyczy kampanii informacyjnej, która ma za zadanie przybliżyć problem elektroodpadów nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również mieszkańcom naszego miasta.
Turniej Coca-Cola Cup

Udanie rozpoczęli swoje zmagania gimnazjaliści z Pełczyc w 15 edycji turnieju Coca-Cola Cup 2013. W pierwszej rundzie turnieju okazali się lepsi od...

MARZEC


Konkurs matematyczny Kangur

Pierwszego dnia wiosny zawitał w naszej szkole "Kangur". Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy: "Kangur" to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny. 39 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zmagało się z zadaniami matematycznymi w pięciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i Junior
Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju

W przeddzień kalendarzowej wiosny 20 marca w Wierzchowie odbyły się mistrzostwa rejonu w unihokeju chłopców gimnazjum. Nasi chłopcy godnie reprezentując gimnazjum w Pełczycach jak również powiat choszczeński, zajęli...

LUTY


Razem z nami ratuj słonie!

Pomagamy w akcji Martyny Wojciechowskiej i Leonardo DiCaprio! Wystarczy wpisać się na stronie: http://action.panda.org/ea-action/action?ea.client.id=1773&ea.campaign.id=18465Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

Dnia 21.02.2013 r. w Reczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców gimnazjum. W zawodach wzięło udział 5 drużyn i graliśmy systemem każdy z każdym. Nasi uczniowie po rozegraniu trzech meczy byli o jeden krok od zwycięstwa w turnieju.
Poznajemy Parki Krajobrazowe

Jak co roku nasze gimnazjum przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu o Parkach Krajobrazowych. W tym roku odbyła się XII edycja, której celem jest zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat Parków Krajobrazowych Polski.
Walentynki!

Dnia 14 lutego 2013 r. z okazji Walentynek w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę I b gimnazjum pod nadzorem wychowawczyni – pani Katarzyny Śliczniak. Przedstawienie mówiło o tym czym są Walentynki, skąd się wywodzą...
Turniej Bilardowy

W dniach od 4 do 6 grudnia 2012 r. w świetlicy gimnazjalnej odbył się III Szkolny Turniej Bilardowy, w którym brali udział uczniowie klas I-III gimnazjum. Turniej odbywał się podczas przerw.
1% podatku dla "Ala i As"!

Oddaj 1% swojego podatku na stowarzyszenie działające przy naszej szkole. Wszystkie potrzebne informacje!
Nowy rozkład godzin lekcyjnych

Nowy rozkład godzin lekcyjnych jest dostępny w dziale Godziny lekcyjne po lewej stronie.
Nowy Plan Lekcji!

Nowy plan na II semestr jest dostępny w dziale Plan Lekcji

STYCZEŃ


Koncert Karnawałowy!

Prezentujemy fotki z "Koncertu Karnawałowego" formacji tanecznej TOP DANCE , który odbył się 19 stycznia 2013 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach z gościnnym udziałem zespołu DANCE OK! z Barlinka.
Zaproszenie na koncert karnawałowy

Zobacz zaproszenie !
Szkółka piłkarska!

Wiele mówi się o pogarszającym się stanie sprawności fizycznej naszych dzieci i ubogą ofertą skierowaną do najmłodszych uczniów zainteresowanych piłką nożną. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach oraz KS Kłos Pełczyce organizują Szkółkę Piłkarską ALLSport.
Liga trwa!

Aktualne wyniki z ligi szkolnej o puchar dyrektora szkoły!

GRUDZIEŃ


I MIKOŁAJKOWY FESTIWAL TAŃCA

Fotoreportaż z I MIKOŁAJKOWEGO FESTIWALU TAŃCA W BIAŁOGARDZIE 15/16 grudnia 2012
Tytuł Mistrzowski obroniony!

Dnia 12.12.2012 r. w Pełczycach odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. W kategorii chłopców zwyciężyli nasi uczniowie, wygrywając wszystkie swoje mecze.
Znam prawa i obowiązki dziecka

W związku z obchodzonym rokiem Janusza Korczaka, człowieka który jako pierwszy stanął na straży praw dzieci, w szkole zorganizowano konkurs „Znam prawa i obowiązki dziecka”. Zakres materiału obejmował informacje zawarte w Konwencji Praw Dziecka, Ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka, wybranych fragmentach Konstytucji oraz rozdziale Statutu Szkoły, w którym opisano prawa i obowiązki ucznia.

LISTOPAD


Mistrzostwa gimnazjum w tenisa stołowego

Dnia 29 listopada 2012 r. w zespole szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach odbyły się wewnątrz szkolne zawody tenisa stołowego w kat. Chłopców. Organizatorami byli uczniowie kl. 2B gimnazjum...

PAŹDZIERNIK


Dzień integracji za nami...

Dnia 5 października 2012 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum integrowali się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować prezentację - piosenkę o klasie, transparenty oraz dobrze się bawić.
Niewłaściwe odżywianie = choroby XXI wieku

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „UWAGA NADWAGA”...
Finał wojewódzki!

W czwartek 18 października w Tychowie odbyły się Wojewódzkie Finały w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m. W zawodach udział wzięło kilkadziesiąt drużyn z 21 powiatów. Powiat choszczeński reprezentowali chłopcy z gimnazjum w Pełczycach.
Stypendium dla Kamila!

W ramach Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY, uczeń naszej szkoły otrzymał stypendium naukowe na rok szkolny 2012/13.
Ratujemy kasztanowce

Piękne sobotnie popołudnie można spędzić nie tylko miło, ale i pożytecznie. Tak właśnie zrobili wolontariusze z naszego gimnazjum
Dzień Nauczyciela

Obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej!
Dzień chłopaka!

Dzień chłopaka w naszej szkole!
Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego

Dnia 02.10.2012 r. odbyły się w Pełczycach Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w przełajowych sztafetowych biegach 10x1000m. W imprezie udział wzięło 250 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Choszczeńskiego.
Tematy projektów edukacyjnych!

>>>>>Spis tematów edukacyjnych dla klas II<<<<<Harmonogram spotkań z rodzicami:

20 września 2012 r. – informacja o sprawdzianie, egzaminach gimnazjalnych, opłatach; 20 grudnia 2012 r. – informacja o ocenach, zagrożeniach przed końcem I semestru; 14 lutego (po feriach) – podsumowanie I semestru; 16 maja 2013 r. – informacja o ocenach, zagrożeniach przed końcem roku szkolnego;
WRZESIEŃInfo - stypendia

Informacje na temat stypendiów!
NASZ SPONSOR - GBS BANK

W imieniu wszystkich tancerzy formacji "TOP DANCE" składamy serdeczne podziękowania za sfinansowanie nowych bluz sportowych.DZIĘKUJEMY!

Foto

Wyświetleń strony: 1786
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail