|

Wolontariat - warsztaty

Rok szkolny: 2008/2009

Dnia 04.02.09 r. po raz drugi odbyło się spotkanie na temat wolontariatu z p. Michałem Głuszczykiem. Tym razem zajmowaliśmy się miejscami, w których potrzebny jest wolontariat. Rozmawialiśmy, gdzie możemy pomóc i w jaki sposób.
Jak wiecie, sporo osób z naszej szkoły zaczęło już swoją „karierę” wolontariusza. Z tym też związane było pierwsze zadanie. Pan Michał Głuszczyk poprosił, byśmy narysowały miejsca, w którym pomagamy, wypisując przy tym ich wady i zalety. Stosując się do polecenia, każda z nas zabrała się do pracy. Na razie nasz szkolny wolontariat da się zauważyć w przedszkolu, szkole podstawowej i bibliotece miejskiej. Ale w miarę możliwości będziemy poszerzać horyzonty.
Kolejnym zadaniem zajmowałyśmy się w grupach. Mianowicie każda grupa musiała podać kilka przykładów miejsc, gdzie przydałaby się pomoc. Wszyscy mieli wiele pomysłów i swoje zdanie na dany temat. Stąd też wyniknęły małe nieporozumienia. Na szczęście p. Michał Głuszczyk od razu załagodził sytuację. Ostatnim zadaniem, które chyba sprawiło nam najwięcej frajdy, było sporządzenie planu zorganizowania jakiejś imprezy charytatywnej.
Pierwsza grupa zaplanowała „Dzień Dziecka w Domu Dziecka”. Padały różne pomysły, co można by robić z dziećmi.
Druga grupa przygotowała plan pomocy w schronisku dla zwierząt. Dziewczęta „zatroszczyły się” o pożywienie, wyprowadzanie pupili, itp.
Teraz pozostaje nam tylko wprowadzić pomysły w życie
Spotkanie przebiegało, jak zawsze, w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy miały okazję podszkolić się trochę w pomaganiu
Dziękujemy p. Michałowi Głuszczykowi za przeprowadzenie warsztatów, a p. Alicji Burdzie i p. Judycie Czechowskiej za założenie w naszej szkole wolontariatu i zorganizowanie tych spotkań.

Foto
Wyświetleń strony: 1556
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail