|

Czy znasz swój powiat?

Rok szkolny: 2016/2017

Pod hasłem „Ziemia Pełczycka w średniowieczu” odbył się 17 maja Konkurs Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?”. Tradycyjnie już organizatorem Konkursu było Regionalne Towarzystwo Historyczne Ziemi Choszczeńskiej oraz w tym roku Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach, gdzie Konkurs został przeprowadzony. Podczas rozdania nagród i dyplomów Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz, pod którego patronatem odbywał się Konkurs, podkreślił potrzebę organizowania konkursów wiedzy o regionie dzięki, którym uczniowie poznają dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Przewodniczący jury Wiceprzewodniczący Regionalnego Towarzystwa Stefan Szemlij oraz Józef Piotrowski – Dyrektor Zespołu Szkół w Pełczycach, podkreślili zgodnie wysoki poziom wiedzy uczestników Konkursu, za co wielkie podziękowania należą się nie tylko startującym uczniom, ale również opiekunom drużyn. Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk oraz Bogdan Kwiatkowski Radny i Członek Zarządu Powiatu w Choszcznie, wręczając nagrody uczestnikom Konkursu gratulowali im i ich opiekunom wielkiego zaangażowania w przygotowanie prac plastycznych oraz zdobycia bezcennej wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie.
Wśród szkół gimnazjalnych maksymalną ilość punktów (25/25) z testu uzyskał uczeń Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bierzwniku Jakub Orzechowski, a jego młodszy kolega - Piotr Szczepański (najmłodszy uczestnik finału) - zwycięzca ze szkoły podstawowej uzyskał tylko jeden punkt mniej niż maksymalny wynik testowy (19/20). Drugie miejsce indywidualnie spośród uczniów szkół podstawowych zdobyła Adrianna Piesyk, a trzecie Joanna Packań z SP w Zespole Szkół w Reczu. Wśród uczniów ze szkół gimnazjalnych drugie miejsce zajęła Agata Gołąb, a trzecie Jagoda Hertel z ZS w Reczu. W Konkursie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła szkoła z Recza, drugą lokatę uzyskał Bierzwnik, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Łasku. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z ZS-P w Bierzwniku, a na drugiej lokacie uplasowali się gimnazjaliści z Recza, natomiast trzecie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Choszcznie.
Atrakcją dla uczestników Konkursu była żywa lekcja historii o Ziemi Pełczyckiej, którą przeprowadził w Izbie Pamięci jej opiekun Pełczycki Regionalista Gerard Sopiński. Młodzież z zaciekawieniem słuchała opowieści i oglądała eksponaty nie tylko z tych najodleglejszych czasów, podziwiając pasję badawczą i wiedzę Pana Gerarda.

Heyo, dodatek do opisu konkursu:
autorką zdjęć jest Julia Turczyk
autorzy tekstu: Mirosław Musik i Wiesław Włudarski członkowie /jury Konkursu

Pozdrawiam ;)

Foto

Wyświetleń strony: 194
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce

eRmail