|

Aktualności z roku szkolnego 2010/2011

Rok szkolny: 2010/2011

Czerwiec


Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

„Doprawdy jak to miło coś umieć” wypowiedział niegdyś Molier, a 22 czerwca 2011 roku słowa te towarzyszyły wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Najpierw ze szkołą pożegnali się uczniowie klas młodszych.
Dzień szkoły bez przemocy

Dzień 6 czerwca 2011 roku został ogłoszony Dniem Szkoły bez Przemocy. Święto to obchodzono w Polsce już po raz czwarty. My również przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy happening, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna.
Stopkowe Przygody

„Stopkowe przygody” to tytuł przedstawienia profilaktycznego przygotowanego przez policjantów z Komendy Powiatowej w Choszcznie, a które 14 czerwca 2011 r. mieli okazję oglądać uczniowie klas I i II.
PROFILAKTYKA=ZDROWIE

Pod takim hasłem upłynęły ostatnie dni maja i pierwsze dni czerwca w Zespole Szkół w Pełczycach. W tym czasie odbyło się wiele spotkań, konkursów, pogadanek i innych różnorodnych działań poświęconych: ekologii, zdrowemu odżywianiu, rekreacji i zdrowej sportowej rywalizacji, czystości i higienie osobistej. Dzieci ze szkoły podstawowej wzięły udział w ciekawych spotkaniach ze strażą i policją, a młodzież gimnazjalna uczestniczyła w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.
Maj


Dzień Ziemi

Dnia 30 maja 2011 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach uczniowie klas I – VI SP i pracownicy szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Dbaj o środowisko”.
Przedstawienie "Królewna Śnieżka"

20.05.2011 roku uczniowie kl. I-III i przedszkolaki z gminy Pełczyce oraz dzieci z Bratka obejrzeli przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów kl. IIIb z SP Pełczyce, przygotowane przez p E. Urbanowicz.
Wycieczka do ZOO SAFARI

Dnia 24 maja 2011 r. klasa IIIa wybrała się ze swoją wychowawczynią Wiolettą Zielińską i panią Mariolą Tyrpą do jedynego w Polsce ZOO SAFARI, które znajduje się w Świerkocinie. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie ZOO objazdową wycieczką po SAFARI.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny

10 maja 2011 roku w Zespole szkół w Pełczycach odbył się IV Powiatowy Konkurs „Ortograficzne Potyczki” w kategorii szkół podstawowych. Jak każdego roku uczniowie byli oceniani w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Kwiecień


PALMA, JAJKO, Z WODĄ SWAWOLE
TO WIELKANOCY SYMBOLE

Uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Małgorzaty Potockiej przygotowali przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych. Mali aktorzy przypomnieli tradycje związane z okresem przed Wielkanocą, a także w czasie świąt.
Co słychać na wsi?

12 kwietnia 2011 roku uczniowie klasy II skorzystali z zaproszenia Julii Matyi i jej rodziców i wybrali się na wycieczkę do Trzęsacza. Tam dzieci miały okazję zobaczyć strusie i dowiedzieć się na temat ich hodowli i obyczajów.
Marzec


Szkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze

W poniedziałek 7 marca odbył się Szkole Podstawowej Konkurs Wiedzy o Teatrze. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych.
SPOTKANIE Z MUZYKĄ „O RYBAKU, SREBRNEJ RYBCE I SŁONYM BAŁTYKU”

Dnia 3 marca 2011 roku kolejny raz spotkaliśmy się z artystami ze Szczecina, którzy podczas „Spotkań z muzyką” dostarczają nam wiedzy i uwrażliwiają na piękno muzyki. Tym razem uczniowie mieli możliwość poznania budowy i dźwięki trzech instrumentów dętych.DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami panem Bogdanem Kwiatkowskim i panem Pawłem Gaudenem przygotowali apel z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu panowie i ci duzi i ci mali złożyli płci pięknej najserdeczniejsze życzenia.ŚWIĘTO SZKOŁY

W tym roku nasza szkoła obchodziła swój kolejny piękny jubileusz. 13 marca 2011 roku upłynęło 65 lat od chwili rozpoczęcia jej działalności. Z tej okazji uczniowie brali udział w następujących konkursach: plastycznym, literackim i wiedzy o Mikołaju Koperniku.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca to dzień radosny i pełen nadziei. Rozpoczyna swoje rządy kalendarzowa wiosna. Jak obyczaj każe w tym dniu żegnamy srogą, zimną i nieprzyjemną zimę. Klasy młodsze powitanie wiosny rozpoczęły od obejrzenia inscenizacji pt.: „Przyjdź do nas wiosno” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej przygotowanej pod kierunkiem pani Teresy Olech.Warto przeczytać


W naszej szkole będzie kilka nowych lektur! "Dynastia Miziołków" to jedna z nich. Podobno pani Worach będzie ją omawiała ze swoją klasą, dlatego 6 b - przygotujcie się na atak śmiechu!Luty


IX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
„WIERSZE NASZEGO DZIECIŃSTWA”

10 lutego do szkoły przybyli przedstawiciele klas młodszych ze wszystkich szkół naszej gminy, aby wziąć udział w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorkami były Małgorzata Potocka i Elżbieta Urbanowicz.

Gminny konkurs recytatorski klas IV - VI

Dnia 9 lutego 2011 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej w Pełczycach odbył się Gminny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z poezją Czesława Miłosza.
X SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pt.: „WIERSZE NASZEGO DZIECIŃSTWA”

W poniedziałkowe popołudnie 7 lutego w bibliotece szkolnej było gwarno i wesoło. W tym dniu już po raz dziesiąty uczniowie klas młodszych, którzy wygrali eliminacje klasowe, rywalizowali w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt.: „Wiersze naszego dzieciństwa” pod hasłem „Wiersze z morałem”.
Karnawał


Co roku w okresie karnawału w klasach młodszych organizowany jest bal przebierańców. Tak też było w miniony piątek, tj. 4 lutego 2011 roku. Na drugim piętrze pojawiły się przeróżne postaci. Były tam królewny, wróżki, Czerwone Kapturki, elfy i inne dziwne stworki.
Styczeń


III Szkolny Konkurs Recytatorski


Dnia 28 stycznia w bibliotece szkoły podstawowej odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku , nie bez przypadku, poświęcony został poezji polskiego noblisty Czesława Miłosz.

Grudzień


Świąteczny apel

W środę, zanim poszliśmy szykować wigilijną kolację w atmosferę świąt wprowadził nas uroczysty apel, który odbył się w sali gimnastycznej. Część artystyczną pod kierunkiem pani Teresy Olech przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwszoklasiści śpiewali Kolędy i przypominali o tradycjach kultywowanych w naszych domach.

Konkursy z okazji Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych.


Z okazji Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach plastycznych i literackich. Dzieci z klasy I swojego ulubionego bohatera przedstawiały na rysunkach, klasy II i III układały rymowanki, a klasy IV – VI wykonywały plakat zachęcający uczniów do korzystania z dobrodziejstw biblioteki.

Mikołajki w klasach IV - VI


W naszej szkole „Dzień Mikołaja” zorganizował Samorząd Uczniowski i Komitet Rodzicielski. Wszyscy byli pięknie ubrani w czerwone stroje i czapki, a niektórzy mieli na sobie strój Mikołaja. Odbył się też klasowy konkurs na mikołajkową prezentację.

Mikołajkowy dzień


W tym roku Mikołajki przypadły w poniedziałek. Jak co roku szkolne korytarze zapełniły się małymi i dużymi Mikołajami i Śnieżynkami. Każdą klasę młodszą już na pierwszej lekcji czekały ukryte niespodzianki.

Listopad


Najmłodsi z wizytą na poczcie


W listopadzie uczniowie klas III b i II odwiedzili pocztę w Pełczycach. Dowiedzieli się jaką podróż musi przebyć list, żeby dotarł od nadawcy do adresata. Obejrzeli pomieszczenia, w których segreguje się listy, składa paczki i wykonują pracę niewidoczną dla klientów odwiedzających pocztę.

Andrzejkowe wróżby klas IV-VI


W wigilię św. Andrzeja (29 listopada) panny dawały upust swojej pomysłowości w odczytywaniu przyszłości z różnych znaków.

Andrzejki i Dzień Pluszowego Misia


Dnia 26.11.2010r. odbyła się e SP w klasach młodszych zabawa z okazji Dnia Pluszowego Misia i Andrzejek. Wszystkie dzieci przyniosły ze sobą pluszami i baloniki, którymi chętnie tańczyły do ulubionych piosenek. Uczniowie klas trzecich przygotowali wróżby, aby każdy mógł sprawdzić, co go czeka w przyszłości.

Zarybianie Jeziora Panieńskiego


10 listopada 2010 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w akcji zarybiania Jeziora Panieńskiego. Każdy uczestnik mógł wpuścić do jeziora rybę i nadać jej wymyślone imię.

Wyjazd do Szczecina


2 listopada 2010 roku uczniowie klas szóstych oraz klasy czwartej wyjechali do Szczecina. Celem wycieczki była wizyta w Teatrze Współczesnym oraz w Telewizji Szczecin. Wszystkim podobała się sztuka teatralna pod tytułem „Białe baloniki”.

PAŹDZIERNIK


„Chleb pracą nabyty bywa smaczny i syty” – czyli lekcja w piekarni!


Uczniowie klasy III b mieli okazję obserwować jak powstaje smaczny, pachnący chleb. Wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Urbanowicz odwiedzili piekarnię pana Stanisława Śliczniaka, aby dowiedzieć się jak powstaje chleb. Na miejscu zostali bardzo miło przywitani. Pan Śliczniak zaprowadził wszystkich do chłodni, w której przechowuje się drożdże - najważniejszy składnik chleba, mleko i margarynę.Wspominamy Dzień Nauczyciela


W środę 13 października klasa II pod kierunkiem pani Małgorzaty Potockiej przygotowała inscenizację z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były wesołe teksty, piękne piosenki, a na twarzach dzieci i dorosłych widniała radość i zadowolenie. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły otrzymali upominki w postaci kolorowych laurek. Oczywiście, jak po każdym występie było dużo komentarzy, ale wszystkim bardzo się podobało.


WRZESIEŃ


Leśna Przygoda


21 września klasy II i III b wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Po leśnych ścieżynach oprowadzał dziatwę leśniczy pan Piotr Zmarzlik, który w ciągu kilku godzin przekazał ogrom wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców

WESOŁY KONCERT O ŻYCIU SZKOŁY


Podczas specjalnego koncertu o życiu szkoły pan Roman Brochocki wprowadził nas w miły, radosny nastrój. Wydarzenie to miało miejsce 17 września 2010 roku.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


16.09.2010 roku dla uczniów klas młodszych zorganizowane zostało spotkanie z policjantem,

WYSTAWA MODELI POJAZDÓW ZAPRZĘGOWYCH


Uczniowie klas II i III a wraz ze swoimi wychowawczyniami panią W. Zielińską i panią M. Potocką 14.09.2010 roku udali się do MGOK – u, aby obejrzeć wystawę modeli pojazdów zaprzęgowych.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


1 września po dwumiesięcznej przerwie szkoła ponownie zapełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami i sympatykami szkoły

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


1 września 2010 roku (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum)
godz. 8:00 - Msza św.
godz. 9:00 - apel rozpoczynający rok szkolnyWYRÓŻNIENI W ROKU SZKOLNYM 2009/2010


Lista uczniów wyróżnionych na koniec roku za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz za 100% frekwencje.
Strona główna
Zdjęcia
Wyświetleń strony: 3175
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce