|

Spartakiada Rodzinna - edycja IV

Rok szkolny 2008/2009


13 lutego 2009 roku w Zespole Szkół w Pełczycach odbyła się kolejna edycja zajęć rekreacyjno-sportowych sfinansowana ze środków Programu Integracji Społecznej. Spotkanie to miało na celu integrację społeczności lokalnej, międzypokoleniowej, a także rozpowszechnianie zdrowego, aktywnego stylu życia.

W godzinach 16.00-19.00 w ozdobionej licznymi plakatami o tematyce zdrowotnej sali gimnastycznej odbyła się „Spartakiada rodzinna”. Na spotkanie przybyli uczniowie klas pierwszych z rodzicami, rodzeństwem i krewnymi. Łącznie było 77 osób.


Foto
Pamiątkowe zdjęcia uczestników spartakiadyUroczystego otwarcia dokonała pani Elżbieta, a pan Jerzy Urbanowicz zaprosił przybyłych do wspólnej rozgrzewki. Wszyscy chętni dorośli i wszystkie dzieci wraz z paniami wychowawczyniami (Elżbietą Urbanowicz i Wiolettą Zielińską) włączyli się do zabawy. Wykonywali różne czynności zgodnie ze wskazówkami prowadzącego.Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. W każdej z nich obok dzieci zajęli miejsca ich rodzice i krewni. Rozpoczęła się rywalizacja drużynowa. Zawodnicy z pełnym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania (sadzenie ziemniaków, slalom z kijkami do hokeja, kozłowanie i rzut piłki do kosza, rzuty do bramki, prowadzenie slalomem lotki na rakietce, skoki na skakance i piłce z uchwytami, kręcenie kołem hula-hoop…).


Aby powiększyć, kliknij na miniaturkę
Dorośli i dzieci wspaniale się bawiąPodczas wszystkich konkurencji panowała bardzo wesoła atmosfera. Co chwilę słychać było okrzyki zachęcające do wzajemnej sportowej rywalizacji. Wszystkich wzmacniano gromkimi brawami. Najwięcej śmiechu wywołały skoki na piłce z uchwytami i kręcenie kołem hula-hoop w wykonaniu dorosłych.

Po wyczerpujących zmaganiach zaproszono zawodników na poczęstunek. Była pizza i smaczne ciasto upieczone przez rodziców.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim za wspólną zabawę i liczny udział. Wszyscy świetnie się bawili.


Było cudownie!

Organizatorzy:
Elżbieta Urbanowicz, Wioletta Zielińska, Jerzy UrbanowiczStrona główna

Wyświetleń strony: 1736
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce