|

Szachy na topie

Rok szkolny 2008/2009


Nie wszyscy zapewne wiedzą, że gra w szachy staje się ostatnimi czasy bardzo popularna. Jest to dziedzina sportu, ale nie dla osób wyjątkowo sprawnych fizycznie, tylko dla inteligentnych i tych, co lubią miło spędzić wolny czas.

W grudniu razem z panem Marcinem Sitarzem pojechaliśmy do Gryfina na Wojewódzkie Mistrzostwa w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Kowalska, Paweł Kubicki, Sławomir Zieliński i Tomasz Burda. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników. Nie zdobyliśmy tam zbyt wielkiego sukcesu, ale za to otrzymaliśmy ogromne doświadczenie, które na pewno wykorzystamy w przyszłości.W czasie ferii odbył się już II Szkolny Turniej Szachowy, w którym:
I miejsce zajął Paweł Kubicki
II miejsce zajął Tomasz Burda
III miejsce zajął Janusz Baran
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W naszej szkole w każdy czwartek, na siódmej lekcji odbywa się kółko szachowe, które prowadzi pani Alicja Burda. Może na nie przyjść każdy, kto grywa w szachy lub chce dopiero poznać tajniki tej interesującej gry. Spotykamy się, przy gabinecie pedagoga szkolnego. Czasem grywamy też na lekcjach wychowania fizycznego pod czujnym okiem pana Jerzego Urbanowicza lub pana Marcina Sitarza.
Tych, co nie zapoznali się jeszcze z tą wspaniałą grą serdecznie zapraszamy, przekonacie się, że jest to niezwykła gra zarówno na długie zimowe wieczory, jak i letnie popołudnia.


Foto
Nasi reprezentanci na Wojewódzkich Mistrzostwach w Szachach Drużynowych


Sławku, patrz na swoją planszę, bo dostaniesz MATA !


Tomku, nie śpij tylko graj !


Ciekawe, co ta Ula wymyśli ?


Paweł kombinuje jak tu oszukać zegar


Za oknem ciemno, ale nadal nie znamy zwycięzców.

Tomasz BurdaStrona główna

Wyświetleń strony: 1366
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce