|

"W co się bawić, w co się bawić.." - PWOW (c.d.)

Rok szkolny 2008/2009


W maju w dalszym ciągu kontynuowane są zajęcia w ramach programu ,,W co się bawić, w co się bawi..." 6 i 7 maja 2009 roku dzieci uczestniczyły w spotkaniu pt :„Zabawa w role". Zajęcia rozpoczęły od podchodów. Jedna z grup przyszykowała zaszyfrowane listy , a zadaniem drugiej było jej odnalezienie i przygotowanie się do wykonania odszyfrowanych zadań. Po spotkaniu się w wyznaczonym miejscu poszczególne grupy przygotowywały dialogi do wybranej sceny , a następnie przedstawiały za pomocą mimiki i gestów uczucia wybranych bohaterów baśni. Na koniec wcielały się w wybraną postać i odtwarzały jej losy.
Drugie majowe spotkanie pt: „Dwa łyki plastyki” odbyły się 13.05.09r. (pierwsza grupa) i 14.05.09r. (druga grupa) Uczestnicy projektowali elementy scenografii i rekwizyty . Później uczestniczyli w „giełdzie pomysłów ” prezentując swoje prace . W drugą części zajęć wykonywali zaprojektowane elementy scenografii i rekwizyty . W pracy tej pomagali im rodzice.
20 i 21 maja2009 roku dzieci uczestniczyły w zajęciach pt: „Zabawy z muzyką ”. Na wstępie obejrzały fragmenty filmu „Akademia pana Kleksa ”. Celem projekcji było zwrócenie dzieciom uwagi na podkład muzyczny do wybranych scen .Następnie uczestnicy musieli dobrać podkład muzyczny z zestawu „Muzyka mistrzów ” (Czajkowski Strauss ) do wybranych fragmentów baśni „Królowa Śniegu” Drugim zadaniem było stworzenie własnego akompaniamentu oddającego nastrój w wybranych przez nich scenach. Na zakończenie wymyślali układy taneczne do wybranych piosenek z filmu „Akademia pana Kleksa”.
Majowe spotkania (27 i 28 09r.)zakończyły zajęcia pt: „Tajemnice animacji”. W czasie tego spotkania dzieci wraz z rodzicami projektowały i wykonywały pacynki lub kukiełki, a następnie przedstawiały krótkie etiudy teatralne z wykorzystaniem swych pacynek lub kukiełek.Strona główna

Wyświetleń strony: 1362
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce