|

"Tradycja żyje w nas" - Andersen

Rok szkolny: 2009/2010


8 października odbyło się drugie spotkanie w czasie, którego realizowany był program integrujący środowisko lokalne pt.: „Promowanie literatury dziecięcej z różnych stron świata”. Impreza odbywała się dzięki środkom pochodzącym z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich i była drugim etapem realizacji projektu „Tradycja żyje w nas”. W zajęciach pod hasłem „Witaj nam Panie Andersenie” wzięły udział dzieci dziewięcioletnie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Potocką, która wcieliła się w rolę Bzowej Babuleńki i Wandę Worach, będącą tego wieczoru samym Hansem Chrystianem Andersenem, odbyły się w bibliotece i na holu szkolnym w godzinach popołudniowych. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przedstawioną przez gospodarza wieczoru.


Następnie wysłuchali baśni „Pięć ziarenek grochu”, którą odczytała Bzowa Babuleńka.


Na dobry początek „niezwykli goście” przeprowadzili zabawę integracyjną.


Mieszane grupy wyłonione spośród uczestników spotkania rozwiązywały test ze znajomości baśni H. Ch. Andersena. Okazało się, że są niezłymi ich znawcami. Sporo radości sprawiło im rozpoznawanie baśni na podstawie rekwizytów.


Z wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy uczestnicy tworzyli kukiełki przedstawiające postaci z baśni Andersena.


Powstałe prace prezentowały się imponująco.


Następną atrakcją tego popołudnia były baśniowe konkurencje sportowe. Na początku uczestnicy w błyskawicznym tempie przyswajali treści baśni nosząc je na głowie.


Podczas drugiej konkurencji rodzice przyszywali guziki do nowej szaty cesarza, a dzieci zbierały rozsypane zapałki dziewczynki z zapałkami.


Nie takie łatwe okazało się toczenie śnieżnych kul „Królowej Śniegu”.


Podczas ostatniej konkurencji dzieci wspierały Syrenę, której zabrakło wody. Nosiły ją na czas w plastikowych kubeczkach.


Po wspólnej zabawie dzieci i rodzice udali się do biblioteki na słodki poczęstunek.


Wyświetleń strony: 2001
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce