|

"Tradycja żyje w nas" - DZIEŃ BAŚNI, MAGII I CZARÓW

Rok szkolny: 2009/2010


20 listopada odbyła się impreza kończąca realizację programu integrującego środowisko lokalne pt.: „Promowanie literatury dziecięcej z różnych stron świata”. Było to możliwe dzięki środkom pochodzącym z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Ostatnie nasze spotkanie poświecone baśniom, magii i czarom skupiło w szkolnej sali gimnastycznej wielu miłośników literatury dziecięcej. Każdy uczestnik, przebrany za baśniową postać, przybył na spotkanie ze swoją ulubioną maskotką, która przypominała bohatera z ulubionej książki.
Przed rozpoczęciem imprezy dzieci i ich rodzice poświęcili wiele czasu na przygotowania. Każdy szykował strój, przebierał się i dobierał odpowiednie rekwizyty. Niektórzy potrzebowali specjalnej charakteryzacji. Efekt był bardzo interesujący:


Sala gimnastyczna także przybrała świąteczny wygląd:


Zebranych powitały prowadzące Wanda Worach i Małgorzata Potocka. Po zapoznaniu się z celami spotkania i obejrzeniu przedstawienia uczestnicy przystąpili do wspólnej zabawy.


Prowadząca spotkanie zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnego pląsu z udziałem przyniesionych maskotek. Każdy ochoczo przytulił swojego ulubieńca i ruszył do tańca:


Następnie „zmęczone” zabawki poszły spać, a pozostali uczestnicy podzieleni zostali na grupy. Pierwsza konkurencja polegała na ustawieniu się członków zespołu w kolejności alfabetycznej.


W kolejnej konkurencji grupy prezentowały swój wspólny taniec.


Na imprezie znalazło się bardzo dużo maskotek, które przedstawiały postaci z baśni. Drużyny musiały zebrać swoje maskotki i przeliczyć je. Najwięcej zgromadziły dzieci najmłodsze.


Mali uczestnicy spotkania uwielbiają wcielać się w różne role. Doskonale bawili się naśladując zwierzęta występujące w baśniach.


„Zazdrosne” mamy również postanowiły przeistoczyć się w postaci baśniowe.


Doskonałym rekwizytem do zabaw okazał się nadmuchany balon. Dzieci i rodzice podzielili się na czteroosobowe zespoły. Podtrzymując balon głowami, poruszały się w rytm muzyki. Na zdjęciach zadanie wygląda na łatwe, ale czy tak było na pewno?


Do łask znów powróciły maskotki. Jury, składające się z mam uczestniczących w imprezie, musiało nagrodzić właścicieli poszczególnych postaci. Zmęczeni uczestnicy oczekiwali na werdykt.


Mamusie wybierały: największą maskotkę. Oto właściciel i jego miś.


Najmniejszą maskotkę


Najbardziej uśmiechniętą maskotkę


Najdziwniejszą maskotkę


Najsympatyczniejszą maskotkę


Najstarszą maskotkę


Najgrubszą maskotkę


Najmilszą maskotkę


Najprawdziwszego misia


Maskotkę najmniej podobnego do misia


Nagrodzeni otrzymali słodki upominek i pamiątkowy dyplom.
Następnie wszyscy uczestnicy imprezy utworzyli „baśniowego węża”, który w rytm baśniowej melodii hasał po sali gimnastycznej.


Na zakończenie zmęczeni i mali i duzi udali się na słodki poczęstunek.


A oto największe łasuchyWyświetleń strony: 2045
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce