|

"Tradycja żyje w nas" - Magiczny świat Harrego Pottera

Rok szkolny: 2009/2010


27 października odbyło się kolejne spotkanie realizujące program integrujący środowisko lokalne pt.: „Promowanie literatury dziecięcej z różnych stron świata”. Było to możliwe dzięki środkom pochodzącym z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Tym razem imprezie „przewodniczył” Harry Potter i jego magiczny świat. Wzięli w niej udział miłośnicy literatury J.K. Rowling ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Do biblioteki, zamienionej na ten czas w krainę magii, przybyłych wprowadzały Małgorzata Potocka i Wanda Worach, które po powitaniu przekazały władzę młodszym czarodziejom Tomkowi Burdzie i Sławkowi Zielińskiemu.


Młodszy Czarodziej I – Tomek Burda przedstawił zebranym prezentację multimedialną przygotowaną przez siebie pt.: „Harry Potter”.


Następnie Młodszy Czarodziej II – Sławek Zieliński zaprosił wszystkich do indywidualnego rozwiązania testu ze znajomości przygód Harrego. Zebrani z wielkim zaangażowaniem przygotowywali odpowiedzi na pytania.


Nastąpiła chwila prawdy: czy wszyscy zebrani znają treść poszczególnych części? Prowadzący czytali odpowiedzi, a każdy uczestnik zliczał zdobyte przez siebie punkty.


Wśród zebranych byli znawcy tematu, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Zdarzały się drobne pomyłki, ale byli też tacy, których można nazwać typowymi Mugolami. Oto oni:


Dla nich i dla pozostałych uczestników imprezy zaprezentowany został fragment z ostatniej części Harrego Pottera.


Następnie uczestnicy po wysłuchaniu opisu przedmiotu odgadywali nazwy rekwizytów związanych z przygodami Harrego Pottera. Były to: sowa, medalion, książka, pierścień, wąż, puchar, diadem.


Do dalszej części imprezy przystąpiono po podziale na grupy. Każda z nich udała się na hol i rozpoczęła poszukiwania ukrytych insygniów – różdżki, kamienia i peleryny.


Kolejne zadanie polegało na ułożeniu tytułów książek z rozsypanki sylabowej. Drużyny znakomicie wywiązały się z polecenia.


Po konkurencjach umysłowych przyszedł czas na zabawy sportowe. Na dobry początek nawiązując do I części przygód Harrego należało pokonać tor przeszkód do kamienia filozoficznego.


Bohaterowie książki podczas turnieju trójmagicznego zdobywali smocze jaja. Nasi zawodnicy musieli przenieść „smocze jajo”. Czy wszystkim się to udało?


Niektóre postaci występujące w III części posiadały umiejętność przemiany w zwierzęta. Każda drużyna dokonała wyboru i jednego zawodnika spośród siebie przy pomocy papieru toaletowego i gazet zamieniła w zwierzaka.


Zamiast gry w Quidditch nasi zawodnicy ścigali się na miotłach wzdłuż szkolnego korytarza.


Zmęczeni i rozweseleni uczestnicy wrócili na poczęstunek do biblioteki. W trakcie małego, co nieco drużyny nadal pracowały i układały zaklęcia.


Podczas trwania imprezy wybrane zostały osoby, które na ten dzień przeistoczyły się w niezwykłe postacie z Hogwardu. Spośród dziewcząt najciekawszy strój przygotowała Agnieszka Mazurek, a wśród chłopców – Wojtek Łukaszuk. Otrzymali oni skromne upominki.


Na zakończenie spotkania wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.

Wyświetleń strony: 1877
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce