|

„Morska przygoda”

Rok szkolny: 2009/2010

Relacje z kolonii gminnych zorganizowanej pod hasłem
„Morska przygoda”Gminne kolonie letnie w Ustroniu Morskim pod hasłem „Morska przygoda” zorganizowane zostały dzięki środkom pochodzącym z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Koordynatorem projektu był pan Józef Piotrowski. Nad przedsięwzięciem pracowali również: Alicja Burda, Bożena Kurak, Marcin Sitarz i Wanda Worach.
Dzieci odpoczywały w ośrodku „Wanda” w Ustroniu Morskim.
„Morska przygoda” rozpoczęła się 14 sierpnia o godzinie 9.00 wyjazdem z Pełczyc do Ustronia Morskiego. Po przyjeĄdzie i zakwaterowaniu w ośrodku wszyscy wybrali się na spacer plażą, podczas którego nastąpiło powitanie z morzem. Wieczorem rozpoczęła się impreza integracyjna pod hasłem „Poznajmy się”.


15 sierpnia


Sprzyjająca pogoda sprawiła, że wszyscy wyjątkowo chętnie spędzali czas korzystając z kąpieli morskich i słonecznych. Przerwy robione były jedynie na posiłki. Aby urozmaicić plażowanie organizowane były różne zabawy i rozgrywki sportowe. Pierwszego dnia powodzeniem cieszyła się siatkówka plażowa oraz „zbijak”. Tego dnia odwiedziliśmy również Aqua Parku „Milenium” w Kołobrzegu. PóĄnym wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami.


W tym pięknym ośrodku spędziliśmy dwa tygodnie


16 sierpnia


16 sierpnia w niedziele dzieci mogły uczestniczyć we mszy świętej. Następnie spędzały czas na plaży. Uczyły się pływać pod okiem ratownika i brały udział w zabawach sportowych na plaży. Wieczorem zwiedzaliśmy miasto po czy bawiliśmy się na dyskotece integracyjnej.


17 sierpnia


W poniedziałek wszyscy wybrali się na długi spacer plażą w poszukiwaniu muszelek, bursztynów i innych „skarbów wyrzuconych przez morze. Po spacerze kąpali się w morzu pod opieką ratownika i wychowawcy. Po obiedzie zwiedzaliśmy „Skansen chleba” w Ustroniu Morskim. Wyprawa do krainy chleba była bardzo interesująca. Pani przewodnik opowiedziała nam o starych narzędziach rolniczych, sposobie wypieku chleba i maszynach, którymi posługiwano się dawniej w piekarniach. Mieliśmy okazje upiec swoje pierwsze bułki. Podczas zwiedzania skansenu dzieci mogły zobaczyć stare gospodarstwo oraz ciekawe zioła rosnące w „ogródku wiejskim” Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki dostał od gospodarzy sok i pizzerkę, którą zjedliśmy na świeżym powietrzu. Po kolacji rozgrywany był mecz piłki nożnej i siatkówki.


18 sierpnia


To sierpniowe popołudnie stało pod znakiem pirata. Odwiedziliśmy Redutę Solną w Kołobrzegu gdzie czekała na nas „Piracka przygoda”. Podczas imprezy uczyliśmy się między innymi wiązania węzłów marynarskich, braliśmy udział w przeciąganiu liny, „okładaliśmy się” workami marynarskimi, wbijaliśmy pirackie gwoĄdzie, śpiewaliśmy szanty i tańczyliśmy piracki taniec. Wieczorem zwolennicy sportu mogli rozegrać turniej ping-ponga.


19 sierpnia


W środę zaraz po śniadaniu ruszyliśmy „Tropem latarnika”. Do Gąsek dojechaliśmy ciuchcią „Pacyfik”. Na miejscu zwiedziliśmy latarnię i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po obiedzie spędzaliśmy czas na plaży. Kąpaliśmy się i opalaliśmy Wieczorem trwały różne zabawy sportowe na terenie ośrodka, które sprawiały nam wiele radości.


Większość z nas próbowała zaskoczyć znajomych i domowników swoją nową fryzurą. Hitem kolonii stały się przeróżne peruki.


20 sierpnia


Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, więc dzieci spędziły dzień na plaży. Dla chętnych pan M. Sitarz przygotował „ podchody” w nadmorskim lesie. Inni wybrali kąpiel i plażowanie. Aby urozmaicić „letnie leniuchowanie” po południu zorganizowane zostały dla dzieci różnorodne konkursy i gry sprawnościowe Po kolacji odbyła się dyskoteka i konkursy.


21 sierpnia


Urozmaiceniem po plaży była w tym dniu wyprawa do skansenu wojskowego „Bastion” w Kołobrzegu. Wielu wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta na poligonie wojskowym, przejazd transporterem opancerzonym SKOT, strzelanie z broni pneumatycznej do celu, zwiedzanie kolekcji pojazdów wojskowych oraz zakupu na kiermaszu sprzętu wojskowego.


22 sierpnia


W sobotę odbyła się wycieczka do Kołobrzegu. Dzień rozpoczął się od rejsu statkiem „Pirat” Podczas spaceru po mieście zwiedzaliśmy Stare Miasto, zabytkowy fort i fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową z XV w, Katedrę i pomnik pojednania, Muzeum Oręża Polskiego, Latarnię morska na promenadzie oraz, molo spacerowe. Po obiadokolacji odbyła się dyskoteka z konkursami i zabawami.


23 sierpnia


W niedzielę po mszy świętej i spacerze brzegiem morza wszyscy udali się na „Dziki Zachód”. Impreza edukacyjna w Zieleniewie dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości. Wszyscy mogli odbyć przejażdżkę na koniu oraz jazdę dyliżansem, strzelać z łuku, jeĄdzić na indiańskich nartach i „dzikim byku”, odtańczyć indiański taniec przyjaĄni. Ponadto dzieci mogły przebrać się w indiańskie stroje, pomalować twarze tak jak Indianie oraz uczestniczyć w różnych zabawnych konkurencjach. Najwięcej uciechy mieli wszyscy wówczas, gdy opiekunowie doili kozy. Pani Kurak okazałą się najlepszą dojarką kóz z Gabryś Małecki bez namysłu wypił kozie mleko. Powodzeniem kolonistów cieszyło się też mini – zoo. Wieczorem zachwycił nas festiwal kultury indyjskiej.


24 sierpnia


Poniedziałek przebiegł pod hasłem „Plaża na wesoło”. Kąpielom i opalaniu towarzyszyły zabawy na plaży, gry terenowe oraz konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku.


25 sierpnia


W tym dniu koloniści przechodzili chrzest morski. Po śniadaniu udali się na plażę gdzie brały udział w różnych zabawach. Było to między innymi:, zawody w wybieraniu wody na czas z wiaderka przy użyciu pirackiej łyżeczki, zjadanie pirackich posiłków i picie „smacznych„ napojów, przenoszenie skarbów do kryjówki, czołganie się po plaży, przenoszenie rannych piratów itp. Największym powodzeniem cieszyło się poszukiwanie pirackich skarbów, które zostały wcześniej ukryte przez wychowawców. Po zmaganiach sportowych dzieci przeszły chrzest morski.
Wieczorem, przy ognisku śpiewane były szanty i odbyły się gry tematyczne. Chętni rozegrali mecze piłki nożnej i siatkówki.


26 sierpnia


W tym dniu po południ dzieci były w Aqua Parku „Milenium” w Kołobrzegu Po kolacji odbyła się dyskoteka pożegnalna, podczas której wybrano króla i królową piratów.


Królewska para


27 sierpnia


Po śniadaniu i pożegnaniu z morzem rozpoczęło się pakowanie, sprzątanie i przygotowanie do podróży.


Około godziny 14.00 przy Zespole Szkół w Pełczycach na kolonistów czekali rodzice.


Wyświetleń strony: 4349
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce