|

Pasowane klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

Rok szkolny: 2009/2010


Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika - weszła na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych. Dnia 22. 10. 2009 r. na zaproszenie nauczyciela - bibliotekarza Wandy Worach, uczniowie z klasy I wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Potocką odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci zapoznały się z zasadami pracy, rozmieszczeniem zbiorów oraz regulaminem biblioteki. Za sprawą swoich starszych kolegów z klasy VI a przeniosły się na chwilę w świat baśni, oglądając przedstawienie pt,’ Skargi starej księgi”.
Zdjęcia:


W następnej części spotkania dzieci poznały zasady wypożyczania i rozmawiały o poszanowania książek i zachowaniu się w bibliotece.


Wspólnie ustaliliśmy, jakie życzenia mają książki w stosunku do swoich małych czytelników oraz obejrzeliśmy wystawę lektur dla klasy pierwszej. Porównaliśmy książkami nowe i zniszczone przez niegrzeczne dzieci.


Pierwsza wizyta pierwszaków w bibliotece zakończyła się samodzielnym wypożyczeniem wybranej książki.


Następnie najmłodsi czytelnicy złożyli książkom ślubowanie, że będą je zawsze szanować i o nie dbać, a tym samym zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i listy, które zobowiązali się przekazać swoim rodzicom.


Na koniec nowo pasowani czytelnicy udali się do swojej klasy. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie dzieciom kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będą chętnie odwiedzać. Serdecznie zapraszamy.

Wyświetleń strony: 1472
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce