|

"Tradycja żyje w nas"

Rok szkolny: 2009/2010


Zgodnie z projektem „Tradycja żyje w nas” 2 października rozpoczęła się realizacja programu integrującego środowisko lokalne pt.: „Promowanie literatury dziecięcej z różnych stron świata”. Impreza odbywała się dzięki środkom pochodzącym z Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. W pierwszych zajęciach pod hasłem „Pan Perrault i jego baśniowe postaci” wzięły udział ośmiolatkowi ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Zajęcia prowadzone przez Małgorzatę Potocką i Wandę Worach odbyły się w bibliotece i na holu szkolnym w godzinach popołudniowych. Mali uczestnicy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, poświeconą bohaterowi wieczoru, a następnie z uwagą wysłuchali baśni „Paluszek”, którą odczytała zaproszona z krainy baśni „Babcia Gąska”.


Po wysłuchaniu bajki wszyscy wzięli udział w zabawie integracyjnej pt.: „Kareta”


Rozbawieni uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Każda z nich z wielkim zapałem rozwiązywała krzyżówkę, układała tytuły baśni z rozsypanek sylabowych i wykonywała ilustrację ulubionej postaci bajkowej pana Perraulta.


Po wysiłku umysłowym uczestnicy wzięli udział w niezwykłych konkurencjach sportowych. Jako rozgrzewka posłużyła zabawa pantomimiczna „Jesteśmy postaciami bajkowymi”. Następnie wszyscy z zapałem pomagali Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli.


Wiele radości przysporzyła zabawa, podczas której zawodnicy nosili na czas koszyczek Czerwonego Kapturka wypełniony po brzegi jabłkami.


Niełatwe okazały się wyścigi w siedmiomilowych butach wypożyczonych od Paluszka.

Swój wilczy apetyt zaspakajali rodzice podczas zjadania zaczarowanych jabłek


Po wysiłku wszyscy udali się do biblioteki na mały poczęstunek.


W konkurencjach nie było wygranych i przegranych, dlatego na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki od Babci Gąski.


Wyświetleń strony: 1388
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce