|

Wycieczka do lasu

Rok szkolny: 2009/2010


18 września bieżącego roku klasy młodsze wraz ze swoimi wychowawczyniami w ramach akcji „Sprzątanie świata” wybrały się na wycieczkę do lasu. Był to czas na poznanie środowiska leśnego, roślin i zwierząt tam występujących. Na terenie szkółki leśnej wesołą gromadę powitali leśnicy: pan Henryk Drzewiecki i pan Witold Zieliński.


Spacerując alejkami szkółki leśnej dzieci poznawały maleńkie sosny, świerki, dęby i inne sadzonki. Dowiedziały się, jakie są sposoby ich pielęgnowania i nawadniania. Uczyły się także rozpoznawać różne gatunki drzew.


Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki ruszyli leśną drogą w poszukiwaniu najciekawszych miejsc. Po kilkuminutowej wędrówce gromada dotarła pod ogromny dąb, który liczy sobie około 300 lat i jest pomnikiem przyrody. Aż ośmioro dzieci musiało złapać się za ręce, aby go objąć.


Po męczącej wyprawie przyszedł czas na odpoczynek. Na terenie szkółki przygotowane zostało ognisko. Dzieci piekły kiełbaski, a po obfitym posiłku wesoło się bawiły. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak niezwykłej lekcji przyrody.


Wyświetleń strony: 1627
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce