|

PROFILAKTYKA=ZDROWIE

Rok szkolny: 2010/2011

Pod takim hasłem upłynęły ostatnie dni maja i pierwsze dni czerwca w Zespole Szkół w Pełczycach. W tym czasie odbyło się wiele spotkań, konkursów, pogadanek i innych różnorodnych działań poświęconych: ekologii, zdrowemu odżywianiu, rekreacji i zdrowej sportowej rywalizacji, czystości i higienie osobistej. Dzieci ze szkoły podstawowej wzięły udział w ciekawych spotkaniach ze strażą i policją, a młodzież gimnazjalna uczestniczyła w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. 26 maja odbyły się spotkania ze strażakami. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w sytuacjach zaprószenia ognia. Przy okazji zostały przypomniane najważniejsze telefony alarmowe i sposób informowania służb ratunkowych o zaistniałym wydarzeniu.


30 maja upłynął pod hasłem „Ekologia”. W tym dniu została ogłoszona akcja „Kwiatek dla szkoły”. Przez cały tydzień poszczególne klasy gromadziły kwiaty doniczkowe, które upiększą budynek szkolny. W sali gimnastycznej wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Dbaj o środowisko”, które przygotowały panie Wioletta Zielińska i Mariola Tyrpa z klasą III a oraz z dziewczynkami z klas IV i V. Inscenizacja poruszała problematykę ochrony środowiska.


We wtorek 31 maja promowaliśmy zdrowe odżywianie. Każda klasa wzięła udział w konkursie i przygotowała wystawkę zdrowej żywności. Klasy młodsze zgromadziły kosze i talerze pełne warzyw i owoców, klasa IV –zaprezentowała zdrowe soki i nabiał, klasa V – warzywne kanapki, klasa VI a – sałatki, klasa VI b - surówki. Po prezentacji każdy mógł spróbować przygotowane specjały. Jury, po naradzie, postanowiło przyznać wszystkim I miejsce.


Dzień Dziecka czyli 1 czerwca spędziliśmy na sportowo. Uczniowie klas IV – VI podczas zabaw i zawodów kibicując swojej drużynie walczyli o tytuł „WZOROWEGO KIBICA” . Jury główną nagrodę przyznało klasie IV, drugie miejsce zajęła klasa V, III miejsce VI b, wyróżnienie otrzymała klasa VI a. Klasy młodsze wybrały się na wycieczkę nad jezioro, gdzie czas spędziły miło i wesoło.


2 czerwca zostały przypomniane ogólne zasady przestrzegania czystości i dbania o higienę osobistą. W tym dniu rozstrzygnięto także całoroczny konkurs czystości „Zbieramy zielone jabłuszka”. Najczystszymi klasami okazały się: W piątek odwiedzili nas policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Na spotkaniach przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Policjanci rozmawiali z uczniami również o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji. Dzieci miały także okazję poznać policyjne wyposażenie i podziwiać umiejętności psa patrolowo – tropiącego.

Wyświetleń strony: 1013
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce