|

Aktualności z roku szkolnego 2011/2012

Rok szkolny: 2011/2012

Czerwiec


„Bieg Bursztynowy im Wojciecha Eckerta” 26 maja 2012 roku

Największym wydarzeniem sportowym organizowanym przez naszą szkołę jest „Bieg Bursztynowy im. Wojciech Eckerta”. W tym roku odbył się już po raz 14. Zawody te przygotowuje Uczniowski Klub Sportowy z panem Jerzym Urbanowiczem na czele.


Biegi

Dnia 27.04.2012r. na Stadionie Miejskim w Reczu odbyły się „XXXI Biegi Uliczne z Okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Recz 2012”Wzięło w nim udział kilkanaście szkół z powiatu choszczeńskiego.


Czwóróbj

Na wielofunkcyjnym boisku przy naszej szkole odbył się Turniej Czwórboju dla klas V i VI. Dziewczęta i chłopcy ciężko pracowali, aby uzyskać najlepsze wyniki. Wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Amanda Majewska, zaś z chłopców Adrian Kaczmarek.


Unihokej

W Wierzchowie 19.032012 odbyły się zawody regionalne w edycji Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju.


Mini piłka siatkowa

Uczennice klas V i VI w składzie A . Majewska , Z. Maćkowiak , N. Bartoszek , N. Weselska , M. Złota , M. Rzędkowska , A. Priem , J. Kapela i N. Dobrowolska 12.04.2012r. pojechały do Węgorzyna , aby wziąć udział w Mistrzostwach Regionu .


Tenis stołowy

10 marca 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli Otwartych Mistrzostwach Choszczna w Tenisie Stołowym zorganizowanym przez Centrum Rekreacyjno- Sportowe. Zawody odbyły się w nowej hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie przy ulicy Chrobrego.Maj


Konkurs mitologiczny

W czwartek 31.05.2012 r. odbył się w SP nr 3 w Choszcznie IV Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „Wyruszamy po wieniec laurowy”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów kl. V Marta Maćkała i Krzysztof Wodonos. Wcielili się w postaci Afrodyty i Posejdona. W tym miejscu bardzo dziękujemy za wypożyczenie pięknych strojów p. E. Urbanowicz i p. W. Worach.


LAUREAT CZOSZCZEŃSKIEGO PULITZERA 2012

15 maja przedstawiciele zespołu redakcyjnego gazetki „Chochlik” udali się do Choszczna na rozdanie nagród w tegorocznej edycji konkursu na szczeblu powiatowym „Choszczeński Pulitzer Szkolny 2012”. Całoroczna praca redaktorów i opiekunów (pani Wandy Worach i Małgorzaty Potockiej) została doceniona.


Morskie klimaty – wycieczka do Ustronia Morskiego

W dniach 17 – 19 maja uczniowie klasy III przez trzy dni uczestniczyli w wycieczce nad morze. Pierwszego dnia spacerowali brzegiem plaży, wypiekali różnego kształtu bułki w skansenie chleba, a wieczorem doskonale bawili się w basenie. W piątek zobaczyli najważniejsze zabytki Kołobrzegu (ratusz, katedrę, Muzeum Oręża Polskiego, latarnię).


Test kl. trzeciej

Uczniowie klasy III 22 maja przystąpili do rozwiązywania testów, które miały sprawdzić ich wiadomości i umiejętności z zakresu treści polonistycznych i matematycznych. Trzeciaki skoncentrowane rozpoczęły swój pierwszy egzamin.


Inscenizacja w przedszkolu

Każda okazja do promowania czytelnictwa i przyjaźni z książką jest dobra, dlatego też uczniowie z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Pełczycach w ramach projektu „Wiedza kluczem do sukcesu” przygotowali na zajęciach teatralnych z panią E. Urbanowicz inscenizację, którą 10.05.2012roku przedstawili przedszkolakom.


Przedstawienie "Chcesz być zdrowy - szanuj świat"

Dnia 15 maja 2012r. uczniowie klas I-VI, pracownicy szkoły oraz rodzice obejrzeli przedstawienie pt. ,,Chcesz być zdrowy – szanuj świat”, zaprezentowane przez uczniów klasy I a i II pod kierunkiem pani Marioli Tyrpy i Teresy Olech.Kwiecień


Uczniowie klasy II szukają ptasich gniazd

27 kwietnia korzystając z pięknej pogody , uczniowie klasy drugiej wyruszyli na wycieczkę w poszukiwaniu ptasich gniazd. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ, jak wiadomo ptasie „domy” znajdują się wysoko, a zbliżanie się do gniazd nie jest wskazane.


"Żyć zdrowo"

Z okazji Dnia Zdrowia uczniowie klas I-III spotkali się z panią Marzeną Dzwonnik. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z piramidą żywieniową. Rozmawiały o konieczności dbania o higienę osobistą.


Para 2012
Szkolny konkurs ekologiczny

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu przypominamy wszystkim o tym, że musimy dbać o nasze środowisko i chronić przyrodę, bo bez niej nie moglibyśmy istnieć. To ona zapewnia nam to, co jest niezbędne do przetrwania. Natura daje nam też surowce, które nauczyliśmy się przerabiać i wykorzystywać


WYRÓŻNIENIE DLA ANTKA SOWIŃSKIEGO Z KLASY III SP

Aż 27 uczniów z klas I, II i III szkół podstawowych zaprezentowało się na eliminacjach wojewódzkich Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbył się 14 kwietnia 2012r. w sali kinowej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.


Godzina dla Ziemi

WWF organizowała już po raz kolejny akcję pt.: „60+ Godzina dla Ziemi”, w której głównym celem jest uświadomienie milionom ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska.


Konkurs LOP

Jak co roku w miesiącu kwietniu w Choszcznie odbywa się Powiatowy konkurs pt. „Dni Ochrony Środowiska.” W tym roku 19.04.2012r. również uczniowie klasy VI i V wzięli udział w tym konkursie.


"Wyprawa zielonych słoni"

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt gościć muzyków z agencji artystycznej „Pro Musica”, którzy przedstawili bajkowy koncert „Wyprawa zielonych słoni”. Dzięki tej zabawnej formie muzycznej dzieci miały okazję posłuchać gry na takich instrumentach jak: ksylofon , cytra czy bongosy.


"Ortograficzne Potyczki"

23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Pełczycach odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortograficzne Potyczki” dla uczniów klas IV- VI ze szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Konkurs sponsorowało Starostwo Powiatowe w Choszcznie oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i AS” w Pełczycach


Wystawa pisanek

Kilka tygodni przed świętami został ogłoszony konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną” oraz „Najładniejszą pisankę”. Organizatorami byli: Parafia Rzymskokatolicka p.w. NNMP w Pełczycach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach. Konkurs miał na celu propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi. Prace wykonywane były przez małych i dużych mieszkańców naszej gminy.


Sprawdzian po klasie VI

3 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy VI przystąpili do swojego pierwszego w życiu ważnego egzaminu, czyli do sprawdzianu po klasie VI. Po wylosowaniu numerku każdy zajął wyznaczone miejsce w sali egzaminacyjnej.


Dekanalny Dzień Młodzieży

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Dekanalnym Dniu Młodzieży w Barlinku. Opiekunami grupy były Pani Barbara Jagiełło i Pani Katarzyna Zduńczyk.Marzec


Szkolne sukcesy

Dla szkolnej braci apel to okazja do zaprezentowania się i odebrania nagrody za swoją pracę. Uczniowie często biorą udział w różnych konkursach, akcjach organizowanych w szkole. Najlepsi najczęściej otrzymują skromne upominki i dyplomy. W miesiącu marcu takich okazji było sporo.
Para 2012!

Aż 32 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów spróbowało swoich sił w powiatowym „Małym konkursie recytatorskim” w ramach Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Choszcznie. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy gminnych eliminacji:
Powitanie Wiosny

W końcu mamy upragnioną wiosnę! Uczniowie klas I – III już od kilku dni przygotowywali się na jej przyjęcie: uczyli się piosenek o wiośnie, wykonali emblematy zwiastunów wiosny i uważnie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie skrupulatnie odnotowując je w kalendarzach pogody.


Z kulturą nie na bakier

W dniu 14 marca 2012r. klasa IV wraz z wychowawcą – p. Agnieszką Aksamit-Sowińską i klasa V z wychowawcą – p. Pawłem Gaudenem oraz nauczycielami języka polskiego – p. Anną Sieniawską i p. Małgorzatą Kaczmarek – Wodonos zorganizowały jednodniową wycieczkę do Gorzowa Wlkp.


Niecodzienna lekcja klasy II

2 marca 2012 r. uczniowie klasy II odwiedzili bibliotekę miejską. Podczas wizyty dzieci wysłuchały krótkiej historii pisania książki-od tabliczek glinianych do książek elektronicznych. Zwiedzania biblioteki rozpoczęło się od działu dla najmłodszych. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się książkom, znajdującym się w dziale dla dorosłych i woluminom umieszczonym w czytelni.


W poszukiwaniu wiosny

W piątek 16 marca 2012 r. uczniowie klasy II wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Pięknie świecące słońce zachęciło do obserwacji oznak nowej pory roku.


Bezpieczny Internet

W ramach profilaktyki dotyczącej bezpiecznego Internetu w dniach 14 – 15 marca odbyły się spotkania uczniów klas II – VI z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Pani asp. Monika Garbiak i pan podkom.


8 marca w naszej szkole

Jak co roku 8 marca zaczął się w naszej szkole uroczyście. Chłopcy z klas I-III w pełnej gali z tajemniczymi uśmiechami na ustach już od świtu przygotowywali swym Paniom oraz koleżankom niespodzianki w klasach.


8 marca - Magik

8 marca uczniowie klas I – III spotkali się z iluzjonistą, który przeniósł ich we wspaniały świat magii, humoru i dobrej rozrywki. Znikające i pojawiające się przedmioty, zmieniające się karty, powiązane chusteczki wyciągane z pustego kapelusza oraz przepiękna sceneria to tylko niektóre efekty magicznego pokazu, który wywoływał uśmiech i zdumienie na twarzach widzów.


MAŁY KONKURS RECYTATORSKI PARA 2012

W ramach gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2012 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury 1 marca 2012 roku odbył się Mały Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 19 uczestników.Luty


II runda Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego w tenisie stołowym

Dnia 25 lutego 2012r. w Zieleniewie rozegrano II rundę Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych.Nasi uczniowie startowali we wszystkich kategoriach wiekowych uzyskując następujące wyniki:


Dzień kota

Z inicjatywy uczennicy Oliwii Lachowskiej rówieśnicy z klasy III postanowili zaakcentować Dzień Kota, który jest obchodzony 19 lutego. Na ten dzień organizatorka z pomocą Julii Matyi przygotowała quiz dla kolegów i koleżanek ze swojej klasy.


XI SZKOLNY KONURS RECYTATORSKI KLAS I – III „WIERSZE NASZEGO DZIECIŃSTWA

Dnia 9.02.2012r w bibliotece szkolnej zgromadziły się dzieci ze swoimi rodzicami i opiekunami na XI Szkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Wiersze naszego dzieciństwa". W tym roku hasło przewodnie brzmiało ,,Kochamy Zwierzęta” .


Kochamy zwierzęta

„Kochamy zwierzęta” Pod takim hasłem przebiegał X Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych. Mali aktorzy rywalizowali w szkolnej bibliotece 22 lutego 2012 roku. Wiersze oceniały: pani Zofia Kujawa – nauczycielka SP w Będargowie, pani Janina Maćkowiak – nauczycielka SP w Chrapowie oraz pani Wanda Worach – bibliotekarka SP w Pełczycach.


BAL KARNAWAŁOWY W KLASACH I-III 10.02.2012r.

Kilkadziesiąt kolorowych postaci-przebierańców, wróżek, super bohaterów, zwierzątek, księżniczek, postaci z bajek i wiele innych bajkowych postaci wzięło udział w balu zorganizowanym przez p. Teresę Olech i klasę drugą.


Baśnie Dalekiego Wschodu

7.02.2012 roku uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć w Barlineckim Domu Kultury „Panorama” najnowszą propozycję Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia przedstawienie pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu”.


Śniadanie daje moc - klasa II

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w listopadzie uczestniczyli w akcji „Śniadanie daje moc”, polegającej na uświadomieniu dzieciom niezwykle ważnej roli śniadania w codziennym odżywianiu.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - klasa II

Jak co roku, na początku stycznia w całej Polsce miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznym graniu uczestniczyli także uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej.Styczeń


Przedstawienie profilaktyczne

11 stycznia 2012 roku uczniowie szkoły podstawowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury obejrzało przedstawienie profilaktyczne pt. „ Piekielnie anielska sztuka”. Spektakl przygotował i zaprezentował Zespół Teatralny – Grupa T” z Torunia.


Konkurs kolęd w Reczu

Nasi uczniowie Zuzanna Sitasz i Kacper Kniaziewicz z kl.V , zaprezentowali swoje umiejetności wokalne podczas konkursu kolęd w Reczu.


AKORD dla WOŚP

W tegorocznym koncercie WOŚP w którym swój udział zadeklarowały Pełczyce-szkolny zespół wokalny "Akord" zaprezentował program artystyczny.


IV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI

Dziesiątego stycznia, biblioteka szkolna gościła najlepszych recytatorów z naszej gminy. Podczas IV-ego Gminnego Konkursu Recytatorskiego Uczniowie klas IV-VI prezentowali utwory się pod hasłem „Prawda w wierszu ukryta”.


Przedstawienie ,,Bezpieczne ferie”

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnych konkursach szkolnych, jak i ogólnopolskich. 12.01.2012 r. uczniowie z klasy I a zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klas młodszych oraz rodzicom przedstawienie ,,Bezpieczne ferie”. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Pojawiła się Królowa Zima, która wyczarowała dużo śniegu. Śnieżynki wykonały piękny taniec z Księżycem, a Mróz zamroził wszystko dookoła.Grudzień


Tenis Pełczyce

Dnia 17.12.2011 r. w sali sportowej ZS w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły zespoły z Chrapowa, Będargowa, Choszczna, Zieleniewa, Korytowa i Pełczyc.


Ogólnopolski Konkurs na ozdobę choinkową ,,Gwiazdka 2011”

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnych konkursach szkolnych, jak i ogólnopolskich. W grudniu 2011r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie na ozdobę choinkową ,,Gwiazdka 2011”.


SZKOLNA WIGILIA

Ostatni dzień w szkole przed Bożym Narodzeniem to dzień radości i czas zachowany w polskich tradycjach. Również w tym roku nie zabrakło wspólnych klasowych spotkań, występów dzieci i młodzieży oraz śpiewania kolęd.


IV Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI

19 grudnia odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI się pod hasłem „Prawda w wierszu ukryta” , którego organizatorkami są panie: Bożena Kurak i Wanda Worach. Tradycyjnie, zgromadziliśmy się w bibliotece szkolnej, w której tego popołudnia panowała świąteczna atmosfera.


Grudniowe konkursy biblioteczne.

Grudzień, za sprawa biblioteki szkolnej był dla nas szczególnie pracowity. W czwartek 16-tego przyszedł czas na podsumowania i nagrody. Pierwszy konkurs pt. „Baśniowa choinka” był adresowany do klas I.


Mikołaj w IV-VI szalał na parkiecie

W tym roku odwiedził na roztańczony Mikołaj. Ściślej mówiąc całe zespoły pląsających „Świętych”. Wszystko dlatego, że klasy IV-VI brały udział w konkursie „Mikołaj na parkiecie”.


SZKOLNE MIKOŁAJKI

Tradycyjnie 6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w świat mikołajkowy. Na uczniów klas młodszych czekały w tym dniu same niespodzianki. Zajęcia rozpoczęły się apelem i krótką inscenizacją „Święty Mikołaj” w wykonaniu uczestników koła teatralnego, a przygotowanego przez panią Elżbietę Urbanowicz.


Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Przelewicach

Dnia 3 grudnia 2011 r. w Przelewicach odbył się regionalny turniej tenisa stołowego o puchar wójta Gminy pana Marka Kibały. W turnieju wzięło udział 85 gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów województwa zachodniopomorskiego.„Wiedza kluczem do sukcesu”

1 grudnia rozpoczęliśmy realizację projektu pt. "Wiedza kluczem do sukcesu" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Listopad


Andrzejki

Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani Bożeny Kurak sprawił, że mogliśmy dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Każdy kupił sobie ciasteczko z wróżbą i do tej chwili jest już spokojny o soją przyszłość.


DRUŻYNOWY TURNIEJ UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI

6 listopada w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbył się Finał Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju UKS o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kat. żaków.
W niedzielę 20 listopada obie drużyny wyruszyły do Sianowa na podbój Pomorza. W turnieju wzięły udział drużyny z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.


ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada w dzień świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja. Kierując się tym przysłowiem członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Bożeną Kurak przygotowali na ten dzień wiele niespodzianek.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy młodsze już po raz piąty uświetniły ten dzień wesołymi zabawami i spotkaniem z pluszakami. W swoich klasach nagromadziły mnóstwo pluszowych zabawek, które w sali gimnastycznej dostarczały wiele śmiechu i radości.


Spotkanie z policją

21 listopada dzieci z klas I – III w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z policjantami. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły.


Wyniki konkursu dla klas I-III „ Jestem bezpieczny”

Dzieci z klas I – III wzięły udział w konkursie na temat: „Jestem bezpieczny”. Uczniowie klas I i II wykonywali pracę plastyczną, natomiast uczniowie klasy III układali rymowanki i wierszyki.


Konkursy biblioteczne

W ostatnim miesiącu klasy młodsze uczestniczyły w konkursach literackich i plastycznym ogłoszonym przez panią Wandę Worach z okazji Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych.


Pasowanie na czytelnika

We wtorek 14 listopada odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów z klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęła bibliotekarka – pani Wanda Worach, która zapoznała najmłodszych czytelników z regulaminem biblioteki i zaprosiła pierwszaków do częstego odwiedzania biblioteki. Przede wszystkim zachęcała wszystkich obecnych do wypożyczania książek.


Jedenasty Listopada

Jedenasty Listopada jest to święto odzyskania Niepodległości, w tym roku przypada 93 rocznica. Właśnie z okazji odbył się uroczysty apel.


Warsztaty Dziennikarskie czyli spotkanie z Krzysztofem Petkiem

8 listopada, wybrani redaktorzy gazetek szkolnych z Zespołu Szkół w Pełczycach, pod opieką pani Wandy Worach wzięli udział w Warsztatach dziennikarskich. Naszą Gazetkę „Chochlik” reprezentowali: Julia Matyja, Jakub Lipiński, Wiktoria Majewska i Szymon Tyszkiewicz. Warsztaty był inne niż zwykle. Prowadził je Krzysztof Petek – redaktor z 25-letnim stażem, reporter, organizator wypraw przetrwania, podróżnik i autor powieści sensacyjno – przygodowych dla dzieci i młodzieży.


Śniadanie w klasie Ia

8 listopada 2011 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”, której celem było zwiększenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania dzieci, i roli śniadania, jako najważniejszego posiłku dnia.


Śniadanie daje moc!

Jako Szkoła Promująca Zdrowie z wielką ochotą przystąpiliśmy do akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Partnerstwo dla Zdrowia. Ma ono na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.Październik


III Mistrzostwa Gminy Bierzwnik im. Bogdana Wydmucha

29 października 2011 r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Bierzwnika na III Mistrzostwa Gminy Bierzwnik im. Bogdana Wydmucha. Rozegrane zostały one w hali sportowej w Bierzwniku.


Z wizytą w piekarni

20 października uczniowie klasy III udali się na wycieczkę do piekarni państwa Gibowskich. Dzieci mogły zaobserwować, na czym polega praca piekarza. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wypieku chleba i bułek.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, jak co roku, godnie uczcili ten dzień, a pracowników szkoły spotkało wiele miłych niespodzianek. Klasa II (wychowawczyni pani Teresa Olech) przygotowała apel, a obecni na nim otrzymali słodkie ciasteczka.Wrzesień


"Bezpieczeństwo na wsi"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Kase Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod tytułem „Bezpieczeństwo na wsi”. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi pan Marek Sawicki, a patronem medialnym był dwutygodnik „Agro Serwis”.


WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ


16 września klasy I b i III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Najpierw uczestnicy poznali szkółkę leśną, po której oprowadził nas leśniczy pan Henryk Drzewiecki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012


1 września 2011 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby go uroczyście zainaugurować.

Wyświetleń strony: 1881
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce