|

"Bezpieczeństwo na wsi"

Rok szkolny: 2011/2012

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na wsi”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod tytułem „Bezpieczeństwo na wsi”. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi pan Marek Sawicki, a patronem medialnym był dwutygodnik „Agro Serwis”.
Celem tego konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym. Do udziału zgłosiło się 25 376 uczniów z 1741 szkół w całej Polsce.
W województwie zachodniopomorskim oceniono łącznie 1014 prac wykonanych przez dzieci. Laureatem została uczennica naszej szkoły AMANDA MAJEWSKA, a KACPER LEWANDOWSKI otrzymał wyróżnienie. Na zakończenie roku szkolnego 20110/11 uczniowie ci otrzymali z rąk zastępcy dyrektora oddziału Krus-u w Koszalinie nagrody i dyplomy. Ogłoszono, że ich prace zostały przekazane do Centralnej Komisji Konkursowej, która z pośród nadesłanych prac wyłoni zwycięzców.
I właśnie na tym etapie z 96 prac z całej Polski praca naszej uczennicy Amandy została wyróżniona.
Na zaproszenie Prezesa KRUS-u Amanda pojechała do Warszawy po odbiór nagrody. Uroczyste spotkanie z 16 laureatami konkursu odbyło się w budynku Sejmu RP na ul Wiejskiej w Sali Kolumnowej. Wręczenie nagród nastąpiło po krótkim przemówieniu Prezesa KRUS-u pana HENRYKA SMOLARZA, jego zastępcy – pani Janiny Pszczółkowskiej i Głównego Inspektora Pracy – pani Anny Tomczak. Nagrody wręczał MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI MAREK SAWICKI, który gratulował i dziękował dzieciom za udział w konkursie. Podkreślił, że bezpieczeństwo na wsi to jedna z najważniejszych rzeczy, o które należy dbać.
Gratulujemy Amandzie i zachęcamy innych do brania udziału w konkursach, bo warto.

Relacja Amandy z pobytu w Warszawie.

Dnia 29.09.2011r. o godzinie 10.30 dotarłam z rodzicami na ulice Wiejską. Aby wejść na teren Sejmu musieliśmy okazać dowody i przejść przez bramkę wykrywacz metali i broni. Weszliśmy do Sali Kolumnowej, gdzie odbywało się podsumowanie konkursu. Wszystkie nagrodzone prace, a było ich 16 zostały zaprezentowane uczestnikom spotkania Po przemówieniach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Za wyróżnienie otrzymałam z rąk Ministra Rolnictwa pana M. Sawickiego i Prezesa KRUS-u pana H. Smolarza dyplom, kamerę cyfrową, koszulki, emblematy i materiały edukacyjne. Później mieliśmy okazje zwiedzić budynek Sejmu. Byliśmy na znanej z obrad sejmu Sali Posiedzeń, słynnych schodach i holu, gdzie odbywają się wywiady z politykami. Obejrzeliśmy tablice smoleńską upamiętniającą katastrofę, w której zginęło wiele ważnych posłów oraz tablicę poświęconą 296 parlamentarzystów – ofiar II wojny światowej.
Korzystając z okazji pobytu w Warszawie postanowiliśmy zwiedzić naszą stolicę. Udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie obejrzeliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Syrenkę Staromiejską. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki. Nie mogło nas nie być w Pałacu Kultury i Nauki. Obowiązkowy wjazd na 30 piętro i podziwianie całej panoramy Warszawy przy pięknej pogodzie to niesamowite przeżycie. Na koniec odwiedziliśmy warszawski zoo.
Ciszę się bardzo, że dzięki udziale w konkursie miałam okazje pojechać do naszej stolicy. Był to mój pierwszy raz w Warszawie, ale mam nadzieję, że nie ostatni, gdyż jeszcze dużo atrakcyjnych rzeczy nie zdążyłam zobaczyć.
Chciałabym podziękować pani Katarzynie Zduńczyk za namówienie mnie do wzięcia udziału w konkursie.

Foto

Wyświetleń strony: 3010
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce