|

Konkurs mitologiczny

Rok szkolny: 2011/2012

W czwartek 31.05.2012 r. odbył się w SP nr 3 w Choszcznie IV Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „Wyruszamy po wieniec laurowy”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów kl. V Marta Maćkała i Krzysztof Wodonos. Wcielili się w postaci Afrodyty i Posejdona. W tym miejscu bardzo dziękujemy za wypożyczenie pięknych strojów p. E. Urbanowicz i p. W. Worach.
Konkurs zapoczątkowały scenki przygotowane przez uczniów wszystkich szkół (SP nr 3 i SP nr 1 z Choszczna , SP z Krzęcina i SP z Pełczyc) oraz składanie darów parze młodej. Afrodyta podarowała obraz przedstawiający łabędzia, bo to jeden z jej atrybutów, Posejdon natomiast podarował muszlę „spełniającą największe życzenia”. Podziękowania dla p. K. Zduńczyk za obraz z łabędziem. W tym roku przyjęto formę uczty bogów. Uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do stołu weselnego Tetydy i Peleusa na tort weselny, owoce i soki.
W trakcie trwania biesiady przygotowano szereg konkurencji, które były okazją do wykazania się dość szczegółową wiedzą mitologiczną z nastawieniem na wojnę trojańską. Muszę przyznać, że zarówno Marta jak i Krzysztof godnie reprezentowali naszą szkołę poprzez naprawdę solidne przygotowanie teoretyczne jak i artystyczne, nad którym czuwałam jako polonistka .
Nasi uczniowie wracali trochę rozczarowani z mieszanymi uczuciami, bo liczyli na konkretną, dość wysoką lokatę a tymczasem organizatorzy w tym roku postanowili nie przyznawać miejsc i stwierdzili, że wszyscy są wygrani. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki w prezencie.

Małgorzata Kaczmarek - Wodonos

Foto

Wyświetleń strony: 1208
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce