|

Tenis Pełczyce

Rok szkolny: 2011/2012

Dnia 17.12.2011 r. w sali sportowej ZS w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęły zespoły z Chrapowa, Będargowa, Choszczna, Zieleniewa, Korytowa i Pełczyc.
Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Majewska z kl. IV , Amanda Majewska i Magdalena Rzędkowska z klasy VI w kategorii dziewcząt oraz Wojciech Kiełbasa z klasy IV i Kacper Frąckiewicz z Marcinem Ziółkowskim z klasy VI w kategorii chłopców.
Obie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze. Dziewczęta wszystkie swoje pojedynki zakończyły zwycięstwem zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu. Natomiast chłopcy zdobyli Wicemistrzostwo Powiatu ulegając jedynie zdecydowanym faworytom- drużynie z Zieleniewa.
Zwycięskie zespoły : z Pełczyc –dziewczęta oraz chłopcy z Zieleniewa będą reprezentować powiat choszczeński na zawodach regionalnych, które najprawdopodobniej rozegrane zostaną w lutym w Pełczycach.
Na uwagę zasługuje wyrównany poziom sportowy zawodów. Pojedynki były zacięte i długotrwałe, a całe zawody zakończyły się przed godz.15 . Zawody były bardzo sprawnie i uroczyście przeprowadzone. Pojedynki sędziowali gimnazjaliści: Kamil Dłużniewski, Marcin Priem, Karol Szymkowski, Mateusz Sabala oraz uczeń klasy IV Tomasz Czaja.
Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami: I miejsce- Przewodniczącego Rady Powiatu, II –Starosty Choszczeńskiego , a III – Wicestarosty Choszczeńskiego, pozostałe drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy.
Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek i napoje, których fundatorem był GBS Barlinek – oddział w Pełczycach z jego dyrektorem panem Bogdanem Kmetem.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali opiekunowie pełczyckich drużyn Marcin Sitarz i Jerzy Urbanowicz.
Panowie organizatorzy oraz uczestnicy tą drogą dziękują serdecznie panu Stanisławowi Adamczykowi za wielką pomoc przy organizacji imprezy.

Foto

Wyświetleń strony: 1542
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce