|

Warsztaty Dziennikarskie czyli spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Rok szkolny: 2011/2012

8 listopada, wybrani redaktorzy gazetek szkolnych z Zespołu Szkół w Pełczycach, pod opieką pani Wandy Worach wzięli udział w Warsztatach dziennikarskich. Naszą Gazetkę „Chochlik” reprezentowali: Julia Matyja, Jakub Lipiński, Wiktoria Majewska i Szymon Tyszkiewicz. Warsztaty był inne niż zwykle. Prowadził je Krzysztof Petek – redaktor z 25-letnim stażem, reporter, organizator wypraw przetrwania, podróżnik i autor powieści sensacyjno – przygodowych dla dzieci i młodzieży.
Pan Krzysztof Petek opowiadał o pracy redakcji i dziennikarza, a przede wszystkim mówił jak zdobywać materiały i pisać artykuły. Wspominał o tym, co jest podstawą dobrego dziennikarstwa i na czym polega uczciwości dziennikarza. Uczył, aby pisać o tym co dotyczy naszego życia szkolnego, lokalnego, a nie o tym jak, żyją np.. gwiazdy filmowe ponieważ są to informację „ z drugiej ręki”. Uczulał, że szkolny dziennikarz powinien obserwować i szybko reagować na to, co dzieje się wokół niego. Po czym rzetelnie przekazywać informacje czytelnikom. Sporo czasu poświęciliśmy też na ustalenie najważniejszych cech, jakimi powinien odznaczać się dobry dziennikarz.
Krzysztof Petek w bardzo interesujący i humorystyczny sposób opowiadał o swoich wyprawach do Amazonii, Transylwanii i na Syberię. Podobało mi się bardzo to, że mówił o ty jak powinno się żyć, aby być wolnym od uzależnień i o tym co w życiu młodzieży powinno być stawiane na pierwszym miejscu. Najbardziej zaimponował nam, gdy głośno, przy naszych paniach mówił, że szkolne lektury są nudne i szkoda na nie czasu.
Na zakończenie pan Krzysztof Petek zaprezentował swoje najnowsze książki. Podpowiem, że kilka z nich kupiliśmy. Postaram się je przedstawić w następnym numerze „Chochlika, a was zapraszam do biblioteki i na stronę pana Petka - www.petek.net.pl

Szymon Tyszkiewicz kl.4

Foto

Wyświetleń strony: 969
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce