|

Z kulturą nie na bakier

Rok szkolny: 2011/2012

W dniu 14 marca 2012r. klasa IV wraz z wychowawcą – p. Agnieszką Aksamit-Sowińską i klasa V z wychowawcą – p. Pawłem Gaudenem oraz nauczycielami języka polskiego – p. Anną Sieniawską i p. Małgorzatą Kaczmarek – Wodonos zorganizowały jednodniową wycieczkę do Gorzowa Wlkp. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny.
Pierwszą „kulturalną” przygodą okazał się musical familijny na motywach jednej z najpiękniejszych i najmądrzejszych polskich legend pt. „Złota kaczka” w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Więcej jednak emocji niż samo widowisko dostarczyło uczniom zwiedzanie kulis teatru wraz z przewodnikiem.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta. W „Spichlerzu”, wysokiej klasy zabytku sztuki ciesielskiej, uczniowie mogli obejrzeć wystawę „Dzieje Gorzowa. Od pradziejów do współczesności”, a także podziwiać prace wybitnych współczesnych polskich artystów malarzy takich jak: Marek Oberländer, Henryk Gierowski, Jacek Sienicki, Jacek Sempoliński, Andrzej Wajda.
Jednak najbardziej emocjonująca okazała się wizyta na stadionie gorzowskiego klubu żużlowego Stal Gorzów. W ramach programu „Mali kibice” mogliśmy podziwiać motor wraz z akcesoriami żużlowego mistrza świata – Tomasza Goloba. Nauczyliśmy się przyśpiewki kibiców ( o dziwo, jak szybko!) i w nagrodę otrzymaliśmy darmowe karnety na mecze w sezonie 2012! Szykujemy się zatem na majówkę. A przyśpiewką Stalki Gorzów męczyliśmy wychowawców w powrotnej drodze.
Życzymy sobie więcej takich wycieczek!

Foto

Wyświetleń strony: 1308
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce