|

Wydarzenia w roku szkolnym 2012/2013

Rok szkolny: 2012/2013

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014


Czerwiec


,, Szkoła przetrwania kl. III SP”

Dnia 25.06. 2013 r. kl. III SP pod dowództwem Magdy Mączki, Bogdana Kwiatkowskiego i rodziców wyruszyła na wycieczkę nad morze. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych ( padającego deszczu) o godz. 7.00 wyruszyliśmy do Niechoża.


B A D M I N T O N – mistrzostwa szkoły podstawowej dziewcząt i chłopców

W dniach 19 i 20 czerwca br. W hali sportowej Zespołu Szkół w Pełczycach odbyły się I M mistrzostwa Szkoły w Badmintonie dziewcząt i chłopców.


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 10 czerwca 2013 r. zakończono rozgrywane w II semestrze indywidualne Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pełczycach w tenisie stołowym w 3 kategoriach dziewcząt i 3 kategoriach chłopców.Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 36 zawodników.


"Królewna snieżka"

4 czerwca grupa 6- latków pani J. Wiklak z Miejsko – Gminnego Przedszkola w Pełczycach zaprosiła uczniów klas I III na przedstawienie pt.”Królewna Śnieżka”.


Julian Tuwim i jego utwory

10 czerwca uczniowie klas młodszych obejrzeli inscenizację „Pociąg do wierszolandii Juliana Tuwima”. Przygotowana ona została przez grupę teatralną, działającą w ramach projektu edukacyjnego „Inwestycja w przyszłość”.


„Bajkowe zdrowie”

Grupa teatralna, działająca w ramach projektu edukacyjnego „Inwestycja w przyszłość”, w czwartek 6 czerwca wystąpiła przed najmłodszą publicznością.


WYCIECZKA DO ŚWIERKOCINA

W piątek 7 czerwca z inicjatywy rodziców klasy pierwsze i klasa II a wybrały się na wycieczkę do Świerkocina, gdzie od 1996 roku znajduje się zoo safari.Maj


Dzień dziecka

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy w naszej szkole 29 maja. Otwarcie imprezy zaczęliśmy od złożenia naszym milusińskim życzeń i przypomnienia praw dziecka.


XV B I E G B U R S Z T Y N O W Y I M. W O J C I E C H A E C K E R T A

Dnia 18 maja 2013r. na Placu Mickiewicza w Pełczycach Uczniowski Klub Sportowy „PEŁCZ” W Pełczycach zorganizował XV Bieg Bursztynowy im. Wojciecha Eckerta.


Konkurs,, Najlepszy przyrodnik”

Dnia 27.05.2013 r. odbył się po raz pierwszy konkurs o najlepszego przyrodnika w szkole.


WIELKI FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZEGO!

Dnia 23 maja 2013 roku o godzinie 12. 00 W Małej Galerii CHDK odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „ Przyroda-skarbnica cudów”


T R Ó J B Ó J L E K K O A T L E T Y C Z N Y - Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych Dziewcząt I Chłopców

Dnia 10 maja 2013r. na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół w Pełczycach rozegrano trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach mistrzostw powiatu.


C Z W Ó R B Ó J L E K K O A T L E T Y C Z N Y - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców

Dnia 10 maja 2013r. na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół w Pełczycach odbyły się mistrzostwa powiatu choszczeńskiego w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.


VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Potyczki ortograficzne”

10 maja w Szkole Podstawowej w Pełczycach odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Potyczki ortograficzne”. Był on współfinansowany z środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Choszcznie oraz ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Ala i AS”.Kwiecień


SKOK WZWYŻ MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PEŁCZYCACH

Dnia 9.04.2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Pełczycach rozegrano mistrzostwa Szkoły Podstawowej w skoku wzwyż dziewcząt i chłopców.


Dzień Zdrowia w naszej szkole

29 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Pełczycach obchodziliśmy Dzień Zdrowia. Klasy młodsze Ia i IIa pod kierunkiem p. Marioli Tyrpy i p. Wioletty Zielińskiej zaprezentowały swoim koleżankom, kolegom, nauczycielom i rodzicom przedstawienie pt. „Zdrowie to skarb”.


Pinokio

25 kwietnia uczniowie klas II a, II b i I b obejrzeli spektakl pt. „Pinokio” w teatrze Pleciuga w Szczecinie.


Informacja o konkursie przyrodniczym z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Zgodnie z Kalendarzowym Planem Zamierzeń Zarządu Oddziału LOP w Choszcznie na 2013 r. został przeprowadzony Konkurs Przyrodniczy Szkolnych Kół LOP.


VII PARAFIADA POWIATOWA „WIOSNA NA SPORTOWO” BIERZWNIK 2013.

Dnia 27 kwietnia 2013r. w Bierzwniku odbyła się VII Parafiada Powiatowa „Wiosna Na Sportowo” – Bierzwnik 2013


Zachodniopomorska Wojewódzka Inauguracja Dni Olimpijczyka Choszczno 19 – 20 kwietnia 2013 r.

W ramach Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Inauguracji Dni Olimpijczyka w Pełczycach odbyły się gminne indywidualne mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych pod nazwą: „Olimpijczycy też tak zaczynali” oraz spotkanie młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach z gośćmi specjalnymi.


Indywidualny czwórbój lekkoatletyczny

Z okazji Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Inauguracji Dni Olimpijczyka na wielofunkcyjnym boisku szkolnym Zespołu Szkół w Pełczycach odbyły się zawody w indywidualnym czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych gminy Pełczyce.


Spotkanie z muzyką

We wtorek 16 kwietnia aktorzy z Agencji „Pro Musica ” oczarowali nas swoimi pięknymi, krakowskimi strojami.Marzec


Przedstawienie wielkopostne "Krzyż"
Maraton tenisowy uczniów szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego.

W dniu 16.03.2013 roku w Zieleniewie odbył się finał tenisowego maratonu uczniów szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Po rozegraniu 3 rund eliminacyjnych w Bierzwniku i Zieleniewie do finału Zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:


WOJEWÓDZKI FINAŁ W TENISIE STOŁOWYM –DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dn ia 20.03.2013r. w Międzyzdrojach odbył się finałowy turniej w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkół podstawowych.


Mini Piłka Siatkowa Chłopców Klas V – Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego.

Dnia 15 marca 2013r. w SP-Będargowo rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców Klas V.


Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce siatkowej Dziewcząt Klas V Szkół Podstawowych

Dnia 15 marca 2013 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Będargowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Klas V Szkół Podstawowych.


Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w piłce siatkowej dziewcząt

Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas V szkół podstawowych w Będargowie w dniu 15.03.2013r.
W mistrzostwach naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:...


Musical

Musical „ W tajemniczej krainie Krasnali, czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trollu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku” – to spektakl Teatru dzieci i młodzieży „Duduś” z Łodzi, który mieli okazję obejrzeć uczniowie z klas I III naszej szkoły.


Sprawozdanie z konkursu

Dnia 11.03.2013roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny pt. „Potyczki Ortograficzne.”


POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI – PARA 2013

Aż 32 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów spróbowało swoich sił w powiatowym „Małym konkursie recytatorskim” w ramach Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Choszcznie.


PARA 2013

W ramach gminnego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2012 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach 7 marca 2013 roku odbyły się eliminacje do konkursu powiatowego.


Finał regionalny w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt

Dnia 6.03.2013roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale regionalnym w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt.Luty


Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży szkolnej w Tenisie Stołowym

Dnia 20.02.2013 r. nasza szkoła była organizatorem zawodów regionalnych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży szkolnej w Tenisie Stołowym – drużynowym dziewcząt i chłopców.


MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM - Zieleniewo

Dnia 23.02.2013 r. w Zielenienie odbyła się III RUNDA INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach uczestniczyło łącznie 84 zawodników w 6 kategoriach wiekowych.


Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 27 lutego 2013r. drużyna dziewcząt SP Pełczyce w piłce siatkowej wzięła udział w mistrzostwach powiatu rozegranych w Lubianie.


XI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego

XI już edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się w bibliotece Szkoły Podstawowej w Pełczycach dnia 28.02.2013r.Organizatorkami konkursu były panie: M. Potocka i E. Urbanowicz. Fundatorami nagród oraz poczęstunku byli: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As” oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pełczycach.


XII Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 25 lutego 2013roku o godzinie 16.00 w bibliotece Szkoły Podstawowej w Pełczycach odbył się XII Szkolny Konkurs Recytatorski zatytułowany „Mali bohaterowie”.


III Gminny Konkurs Recytatorski

21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski, który w tym roku został poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów z klas IV-VI z naszej gminy.


Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI

Dnia 19 lutego 2013 roku w Bibliotece Szkolnej - Szkoły Podstawowej odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. W związku W tym roku recytujący przypominali wiersze Juliana Tuwima.


KANGUR MATEMATYCZNY 2013!

Uwaga „ścisłowcy”! Już niedługo rusza XXII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Tegoroczny konkurs zostanie przeprowadzony we wszystkich szkołach w czwartek, 21 marca o godzinie 9.00, a wyniki będziemy mogli poznać w terminie 5 tygodni po otrzymaniu kart przez organizatora.


1% podatku dla "Ala i As"!cji

Oddaj 1% swojego podatku na stowarzyszenie działające przy naszej szkole. Wszystkie potrzebne informacje!


Nowy Plan Lekcji

Nowy plan na II semestr jest dostępny w dziale Plan Lekcji.
Styczeń


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy MAT 2013

Ruszyła XIV – edycja ogólnopolskiego konkursu matematycznego MAT 2013! W tym roku konkurs był organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronowały Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.


II runda Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym w Zieleniewie

Dnia 12.01.2013 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II rundzie Mistrzostw powiatu w tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkól podstawowych w Zieleniewie.


BEZPIECZNE FERIE

Jak co roku przed feriami uczniowie klas I-III spotkali się na uroczystym apelu, by przypomnieć o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.


BEZPIECZNE FERIE ZE STOPKIEM

W czwartek 24 stycznia 2013 roku uczniowie klas młodszych pojechali do Choszczna, aby obejrzeć przedstawienie profilaktyczne „Zimowe Stopkowe przygody”. Było to już kolejne spotkanie z przemiłym aspirantem Stopkiem, który tym razem przypominał dzieciom o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.


Bal karnawałowy

18 stycznia 2013 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I – III. Dzieci przyszły ślicznie poprzebierane, z balonikami w ręku, którymi udekorowały salę. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, czarodziejki, duchy, piraci, policjanci i żołnierze.


Wycieczka na pocztę

3 stycznia 2013 roku uczniowie klasy II b wybrali się na pocztę, aby sprawdzić jaka jest droga listu od nadawcy do adresata.Grudzień


Spotkanie z poezją

W listopadzie odbył się już XI Powiatowy Przegląd Twórczości Regionalnej „Mnie ta ziemia od innych droższa”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Pełczyckiej. Tegoroczny konkurs poetycki cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów Zespołu Szkół w Pełczycach.


Eliminacje klasowe do szkolnego konkursu „Znam prawa i obowiązki dziecka”

W naszej szkole odbył się konkurs „Znam prawa i obowiązki dziecka” w związku z obchodami roku Janusza Korczaka. Organizatorami konkursu były: p. J. Czechowska i p. A. Burda.


TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Nasze święta obfitują w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. O wielu z nich zapomniano, ale niektóre przetrwały do dzisiejszego dnia i są pielęgnowane w polskich domach, wzbogacają nasze świąteczne przeżycia. I to właśnie o tych tradycjach starali się przypomnieć uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Pełczycach.


Karta z rybą

Uczniowie klas młodszych chętnie biorą udział w różnych konkursach. W grudniu wykonywaliśmy prace na konkurs plastyczny pn. ,,Karta świąteczna z rybą”, organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ,,Partnerstwo Jezior” w Choszcznie.


PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

Ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem to czas radości i oczekiwania na nadchodzące święta. Organizowane są klasowe wigilie, podczas których wspólnie śpiewamy kolędy i składamy sobie życzeń.


Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dnia 8 grudnia w Zespole Szkól w Pełczycach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Obydwie kategorie reprezentowało 5 szkół podstawowych z Choszczna, Korytowa, Zieleniowa, Będargowa i Pełczyc.


Świąteczne tradycje poznawane z Królową Śniegu

14 grudnia uczniowie klas młodszych w Choszczeńskim Domu Kultury obejrzeli przedstawienie o Królowej Śniegu, która wędrując po świecie poznawała obyczaje związane z Bożym Narodzeniem.


Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Unihokeju dziewcząt

Dnia 11 grudnia 2012 roku w Bierzwniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Unihokeju dziewcząt szkół podstawowych oraz gimnazjów.


Mikołajki

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością, dlatego każde dziecko z niecierpliwością czeka na ten dzień. Jak co roku do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.


Lekcja w izbie pamięci

W dniu 4 XII 2012roku uczniowie klasy II b udali się do Izby Pamięci Historycznej, która znajduje się w miejscowym GOK -u.


Regionalne Zawody Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy

Dnia 1 XII 2012 roku w Przelewicach odbyły się Regionalne Zawody Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy p. M.Kibały. W zawodach wzięła udział skromna ekipa Zespołu Szkół w Pełczycach.


KONKURS „ZNAM PRAWA I OBOWIAZKI”

W związku z obchodzonym rokiem Janusza Korczaka, człowieka który jako pierwszy stanął na straży praw dzieci, w szkole zorganizowano konkurs „Prawa i obowiązki dziecka”.Listopad


Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

Dnia 22 listopada w Korytowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeju kl. V dziewcząt i chłopców. W turnieju tym wzięły udział nasze reprezentacje.


Dekoracja klasy

29.11.2012r. w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III, jak co roku postanowili odświętnie udekorować swoja salę.


Rodzinna Spartakiada Sportowa klas pierwszych

30 listopada 2012 r. spotkali się w sali gimnastycznej rodzice i uczniowie klasy Ia (wychowawczyni Wioletta Zielińska) i klasy Ib (wychowawczyni Małgorzata Potocka).


Konkurs Pieśni Religijnej

24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Konkursie Pieśni Religijnej w Pełczycach.


W ŚWIECIE BAŚNI I WRÓŻB CZYLI ANDRZEJKOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W czwartek 22 listopada uczniowie klas młodszych w swoich klasach gościli pluszowe zabawki. Królowały misie, ale nie tylko... Były pieski, kotki, małpki i wiele innych zwierząt. W ten sposób dzieci chciały wszystkim przypomnieć o Światowym Dniu Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.


Rodzinna Spartakiada Sportowa klasy trzeciej

Dnia 23 listopada w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie i rodzice kl. III, aby wraz z wych. Teresą Olech aktywnie spędzić czas wolny podczas Rodzinnej Spartakiady. Imprezę uroczyście otworzyła wychowawczyni.


Rodzinna Spartakiada Sportowa

W listopadzie, po kilku latach przerwy, wznowiona została Rodzinna Spartakiada Sportowa. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia oraz wyrabianie czynnego udziału w zawodach rekreacyjno- sportowych.


Zawody w tenisa stołowego

Dnia 21.10.2012 r. w Stepnicy (nad Zalewem szczecińskim) odbyły się wojewódzkie eliminacje Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym młodziczek i młodzików.


8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania

Już po raz drugi uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Śniadanie daje moc”.
Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.Spotkanie z muzyką pt. "Muzyczna księga dżungli"

Dnia 6 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z muzyką pt. „Muzyczna księga dżungli.” Podczas koncertu poznali brzmienie i budowę fletni Pana, gitary akustycznej oraz kena.Październik


Lekcja historii

25 października br. uczniowie klasy trzeciej odwiedzili IZBĘ HISTORYCZNĄ mieszczącą się w GOK-u w Pełczycach. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty i słuchały informacji o ich przeznaczeniu przekazywanej przez wychowawczynię T. Olech.


BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

16 października 2012 roku uczniowie klas I – III spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej w Choszcznie. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły, o zachowaniu ostrożności w autobusie szkolnym i w samochodzie osobowym.


DZIĘKUJEMY NASZYM NAUCZYCIELOM

Okazją do podziękowań był uroczysty apel, który odbył się 12 października 2012 roku. Zgromadził on wszystkich uczniów, obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli władz samorządowych, rodziców i sympatyków szkoły. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV i VI pod okiem pani Bożeny Kurak i pana Pawła Gaudena.


DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13.10.2012 roku podczas trzeciej godziny lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej popularnie nazywana Dniem Nauczyciela.


Wizyta na poczcie

2 października br. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią T. Olech odbyli wycieczkę na pocztę. Na miejscu powitała nas naczelniczka pełczyckiego urzędu pocztowego p. Kubicka.


Mistrzostwa Powiatu w Sztafetoeych Biegach Przełajowych

Dnia 2.10.2012 r. na stadionie miejskim w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjum. Łącznie w imprezie wystartowało 25 zespołów dziewcząt i chłopców.7 zespołów chłopięcych i tyle samo dziewczęcych w szkole podstawowej oraz 5 zespołów chłopców w gimnazjum i 6 w kategorii dziewcząt.Wrzesień


Dzień chłopaka w naszej szkole

Jak wiadomo, 30 września swoje święto obchodzą chłopcy. Wprawdzie w tym roku wypadło ono w niedzielę, ale dziewczynki z klas I- III nie zapomniały o nim.


"Sprzątanie Świata”. „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Troszczymy się o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie


CHOSZCZEŃSKI BIEG TERENOWY

Dnia 21 września 2012r. Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie zorganizowało regionalny BIEG TERENOWY dla uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych oraz średnich z powiatu choszczeńskiego jak również z powiatów sąsiednich.


Wycieczka do Szkółki Leśnej w Sułkowie

21 września 2012 roku uczniowie klas młodszych (klasy Ia, Ib i IIb) wraz z opiekunami – Wiolettą Zielińską, Małgorzatą Potocką, Elżbietą Urbanowicz i Magdaleną Lisiecką wybrali się na wycieczkę do lasu i Szkółki Leśnej w Sułkowie.


Lekcja w szkółce leśnej w Sułkowie

20 września br. dzieci z klasy II a i III wraz z wychowawczyniami M. Tyrpą i T. Olech oraz p. M Lisiecką odbyły wycieczkę edukacyjną do szkółki leśnej w Sułkowie.


Pierwsze oznaki jesieni

18 września uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę, mającą na celu zaobserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie.


„KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Wioletty Zielińskiej i pani Małgorzaty Potockiej przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu pod nazwą „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Ma on na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu, na drodze czy też podczas zabawy.


Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3 września szkolny dziedziniec po raz kolejny zgromadził dzieci, młodzież i dorosłych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013. Dyrektor, pan Józef Piotrowski powitał zebranych i zapoznał z planami na najbliższe 10 miesięcy.


Już w szkole

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się 3 września. Głównymi bohaterami uroczystości byli uczniowie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum, ale także na uczniach klasy III SP dzień ten wywarł duże wrażenie, gdyż już za rok zakończą oni 3-letni zintegrowany cykl kształcenia.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013

Wersja doc
2011/2012 Semestr I i II

Aby zobaczyć wydarzenia z poprzedniego semestru, należy przejść do działu
Archiwum


2010/2011 Semestr I i II

Aby zobaczyć wydarzenia z poprzedniego semestru, należy przejść do działu
Archiwum

2009/2010 Semestr I i II

Aby zobaczyć wydarzenia z poprzedniego semestru, należy przejść do działu
Archiwum

2008/2009 Semestr I i II

Aby zobaczyć wydarzenia z poprzedniego semestru, należy przejść do działu
Archiwum


Wyświetleń strony: 1924
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce