|

Zachodniopomorska Wojewódzka Inauguracja Dni Olimpijczyka Choszczno 19 – 20 kwietnia 2013 r.

Rok szkolny: 2012/2013

W ramach Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Inauguracji Dni Olimpijczyka w Pełczycach odbyły się gminne indywidualne mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych pod nazwą: „Olimpijczycy też tak zaczynali” oraz spotkanie młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach z gośćmi specjalnymi.
Na zaproszenie władz Starostwa nasza szkoła gościła:
Violettę Zbytek – wioślarkę, dwukrotną akademicką mistrzynię świata z Amsterdamu w 1986r.w dwójkach podwójnych na 500m i 2000m razem z Elżbietą Jankowską, działaczką Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, prezesa Klubu Olimpijczyka w Kaliszu Pomorskim, aktualnie nauczycielkę wychowania fizycznego w miejscowym gimnazjum.
Pawła Czapiewskiego – lekkoatletę średniodystansowca, olimpijczyka z Pekinu, brązowego medalistę z mistrzostw świata w Edmonton w 2001r. na 800m,halowego mistrza Europy w Wiedniu w 2002r. sześciokrotnego mistrza Polski, dwukrotnego zwycięzcę w Superlidze Pucharu Europy na 800m, aktualnego rekordzistę Polski na 800m – 1,43,22.
W spotkaniu z młodzieżą oprócz gości specjalnych wzięli udział: Marek Szczepanik -Przewodniczący Rady Miasta i Gminy, Mirosław Kluk - Burmistrz Miasta i Gminy oraz gospodarz szkoły Dyrektor Józef Piotrowski. Spotkanie prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Urbanowicz.
Po powitaniu dostojnych gości i krótkiej charakterystyce kariery sportowej oddano głos państwu Violetcie Zbytek i Pawłowi Czapiewskiemu. Wybitni sportowcy w interesujący sposób opowiadali o swoich karierach zawodniczych, trudach i znojach uprawiania sportu na wysokim poziomie, niespełnionych marzeniach, radościach z sukcesów ,łzach po niepowodzeniach i wszelkich korzyściach płynących z uprawiania ukochanej dyscypliny sportowej.
Następnie goście odpowiadali na różnego rodzaju pytania zadawane przez młodzież gimnazjalną. W sposób dowcipny ,humorystyczny przekazywali wiedzę interesującą uczniów.
W drugiej części spotkania władze gminne, dyrektor szkoły oraz Violetta Zbytek i Paweł Czapiewski uroczyście wręczyli dyplomy i nagrody nadziejom pełczyckiego sportu;
1) Błażejowi Chouwerowi – piłkarzowi, reprezentantowi kadry Polski, podstawowemu graczowi juniorów oraz Młodej Ekstraklasy w Pogoni Szczecin.
2) Patrykowi Hładuniukowi – lekkoatlecie-biegaczowi, dwukrotnemu rekordziście Polski do lat 15 na 300 i 400m oraz wielokrotnemu Mistrzowi Polski do lat 15 i 17. Celem sportowym Patryka jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016r.
Na zakończenie gospodarz spotkania Dyrektor Zespołu Szkół w Pełczycach podziękował znamienitym gościom za przybycie wręczając im pamiątkowe dyplomy zawierające zdjęcie ze spotkania.

Tekst i foto : J. Urbanowicz

Foto

Wyświetleń strony: 1021
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce