|

Wycieczka do Szkółki Leśnej w Sułkowie

Rok szkolny: 2012/2013

21 września 2012 roku uczniowie klas młodszych (klasy Ia, Ib i IIb) z wychowawczyniami – Wiolettą Zielińską, Małgorzatą Potocką, Elżbietą Urbanowicz i Magdaleną Lisiecką wybrali się na wycieczkę do lasu i Szkółki Leśnej w Sułkowie.
Tam spotkali się z leśniczym – Henrykiem Drzewieckim, który ich oprowadził po szkółce leśnej, gdzie rosną młode drzewka i krzewy. Dzieci zobaczyły: brzozy, modrzewie, sosny, klony, świerki, dęby, bez czarny, jeżyny, maliny, paprocie, wrzosy i grzyby. Widziały biedronki i żuki oraz słyszały odgłosy ptaków. Dowiedziały się, że w lesie nie wolno niszczyć roślinności, płoszyć zwierzyny, hałasować i śmiecić. Po zwiedzeniu szkółki był czas na zabawę i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciły do szkoły, bo przecież w lesie zawsze dzieje się coś ciekawego. Razem z porami roku zmienia się życie i wygląd lasu. Jesienią liście zmieniają barwy: z zielonych stają się żółte lub czerwone, na drzewach dojrzewają żołędzie i buczyna, ptaki szykują się do odlotu do ciepłych krajów.

Wioletta Zielińska

Foto

Wyświetleń strony: 1117
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce