|

8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania

Rok szkolny: 2012/2013

Już po raz drugi uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Śniadanie daje moc”.
Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
Tego dnia uczniowie klasy I a i II a pod opieką Wioletty Zielińskiej i Marioli Tyrpy zaprezentowali kolegom, rodzicom i zaproszonym gościom króciutkie przedstawienie pt. ,,Śniadanie Grzesia”. Dowiedzieliśmy się, że codziennie należy jeść śniadanie, bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Przypomnieliśmy sobie również, jak należy zachowywać się przy stole podczas jedzenia oraz jak zdrowo się odżywiać.
Pan Dyrektor podziękował za przygotowane przedstawienie. Przypomniał wszystkim zebranym o udziale naszej szkoły w programie ,,Owoce i warzywa w szkole” oraz o tym, że w naszym sklepiku szkolnym można kupić zdrową żywność.
Po spotkaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do swoich klas, gdzie przygotowywali wspólne śniadanie w klasie - pyszne kanapki z warzywami. W organizacji tego dnia pomagali też rodzice, przygotowując soki i owoce.
Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie ,,Układamy rymowanki o owocach i warzywach”.
Udział w takiej akcji przypomina wszystkim o tym, że to śniadanie jest właśnie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Do szkoły więc wychodźmy po śniadaniu i ze śniadaniem!

W. Zielińska
M. Tyrpa

Foto

Wyświetleń strony: 1165
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce