|

Wyprawa do lasu i szkółki leśnej w Sułkowie

Rok szkolny: 2015/2016

W ciepły dzień 7.06.16 r. uczniowie klasy Ib i IIa wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Mariolą Tyrpą i panią Wiolettą Zielińską wybrali się na wycieczkę do lasu i szkółki leśnej w Sułkowie. Towarzyszyła im pani Agnieszka Tarczyńska. Podróż autobusem trwała krótko. W lesie powitał nas pan leśniczy Henryk Drzewiecki i rozpoczęliśmy ciekawą lekcję przyrody.
Pan leśniczy pokazał nam tablice przedstawiające rośliny i zwierzęta oraz opowiadał dużo ciekawych rzeczy na ten temat. Zapoznał nas z warstwową budową lasu i wskazywał florę występującą w nich. Opowiadał o roślinach, które się tu uprawia i pracach, jakie wykonuje się w szkółce. Widzieliśmy sadzonki drzew liściastych, takich jak: dęby, olchy, buki, klony, jesiony, wierzby, brzozy, lipy oraz drzew iglastych – modrzewie, świerki, sosny. Spacerując słuchaliśmy śpiewu ptaków. Zobaczyliśmy także jak powstaje „tęcza” (kiedy światło słoneczne przechodzi przez krople wody, rozdziela się na wiele kolorów). To była wspaniała lekcja. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną w naszych głowach na bardzo długo.
Po lekcji przyrody mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku, przygotowanym wcześniej przez pracowników szkółki. Potem były wspólne zabawy ruchowe i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Zielińska

Foto

Wyświetleń strony: 529
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce