|

Chcesz być zdrowy – szanuj świat

Rok szkolny: 2015/2016

Chcesz być zdrowy – szanuj świat

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzimy Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi. Z tej okazji 28 kwietnia uczniowie klasy I b i II a, pod kierunkiem p. Marioli Tyrpy i p. Wioletty Zielińskiej, pokazali przedstawienie pt. „Chcesz być zdrowy – szanuj świat”.
Dzieci z klasy I b zaprezentowały scenkę dotyczącą zdrowego żywienia. Głównym bohaterem inscenizacji był Grześ, który nieodpowiednio się odżywiał. Zrozumiał on, że objadając się słodyczami postępuje źle, natomiast owoce i warzywa zawierają potrzebne nam witaminy i chronią nas przed chorobami.
Uczniowie klasy II a wybrali się do lasu. Podczas pikniku okropnie naśmiecili, zostawili po sobie bałagan (puszki, butelki po napojach, stare kalosze…). Po roku wrócili w to samo miejsce i zdziwili się, że jest tam brudno. Wtedy to uświadomili sobie, że to oni tak naśmiecili i postanowili posprzątać po sobie.
Przedstawienie obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami, pani dyrektor Edyta Smulczyńska i zaproszeni goście – rodzice, babcie i dziadkowie.
Chcielibyśmy, aby wszyscy ludzie przez cały rok dbali o otaczające ich środowisko. Pamiętajcie, żeby być zdrowym trzeba odpowiednio się odżywiać i żyć z przyrodą w zgodzie.

Tekst i zdjęcia: Mariola Tyrpa, Wioletta Zielińska

Foto

Wyświetleń strony: 391
Kontakt
ul. Kościelna 3
73-260 Pełczyce
tel./fax (095) 768 54 29
e-mail: zs@zspelczyce.pl
http://www.zspelczyce.pl
UNICEF

Zegar
Wielke odliczanie


UM Pełczyce